У Мінську українська сторона запропонувала створити додаткову підгрупу з питань кордону

Фото Тwitter BelarusMID

Тристороння контактна група відзначила взаємні кроки України та РФ, які відбулися в межах виконання домовленостей лідерів країн Нормандської четвірки в Парижі щодо взаємного звільнення утримуваних осіб 29 грудня 2019 року.

Про це у Facebook повідомила прессекретар представника України в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер, інформує UATV.

Зазначається, що українська сторона вважає за необхідне, аби СММ ОБСЄ провела повторну верифікацію відведення важких озброєнь та місць їхнього зберігання.

Оліфер констатувала, що ситуація на фронті залишається напруженою, попри домовленістьлідерів Нормандської четвірки про припинення вогню.

“Звернено увагу на невиконання пункту 4 Протоколу за підсумками консультацій ТКГ від 1 вересня 2014 року, відповідно до якого необхідно забезпечити дієвий моніторинг на українсько-російському кордоні та верифікацію з боку ОБСЄ зі створенням зони безпеки в прикордонних районах України та РФ. Саме тому українська сторона запропонувала створити додаткову робочу підгрупу з питань кордону”, – зазначила вона.

На продовження реалізації домовленостей лідерів країн Нормандської четвірки в безпековий підгрупі українська сторона надала свої пропозиції щодо розведення сил та засобів на наступних додаткових трьох ділянках, які було визначено Генеральним штабом Збройних сил України.

Також під час засідання підгрупи українська сторона поінформувала щодо плану заходів з гуманітарного розмінування на Донбасі. Ця робота має полегшити життя людей, які живуть по обидві сторони лінії зіткнення.

Окрім цього, у гуманітарній підгрупі підбили підсумки взаємного звільнення утримуваних осіб 29 грудня. Робота задля подальшого звільнення людей продовжується.

Раніше міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що представники України продовжуватимуть працювати заради остаточної формули обміну “всіх на всіх”.

Прямой эфир