У Мін’юсті заявляють про позитивну динаміку в боротьбі з рейдерством (ВІДЕО)

Фото Офіс протидії рейдерству

За чотири роки роботи антирейдерської комісії при Міністерстві юстиції України законним власникам вдалося повернути тисячі квадратних метрів нерухомості.

Про це в програмі “Право на право” на телеканалі “Дом” повідомив начальник Департаменту нотаріату та державної реєстрації Міністерства юстиції України Дмитро Кирилюк.

Він розповів про схеми, які використовують рейдери.

“Ми визнали незаконними значну кількість перереєстрацій, коли банки з недотриманням процедури, навіть не банки, а якісь фінансові компанії, які купили право вимоги по кредитах, реєстрували права на нерухомість. Задовольняли скаргу на захист прав інвесторів, коли, наприклад, людина має пакет документів на квартиру (на новобудову), а хтось інший шахрайським шляхом перший реєструє права на цю квартиру в державному реєстрі”, – зазначив він.

Водночас у міністерстві визнають, що шахрайські схеми досі існують. Але їх стало значно менше.

“Існували цілі компанії, які спеціалізувалися на відбиранні таких активів. На цьому виникло чимало мільйонерів у доларовому еквіваленті. Відбирання підприємств і нерухомості “білокомірцевими” рейдерами – ця історія пішла в історію”, – сказав Денис Малюська, міністр юстиції України.

Читайте також: Боротьба з рейдерством: Зеленський розповів, як допоміг режисеру Ляшенку повернути житло (ВІДЕО)

Позитивна динаміка в боротьбі з рейдерством намітилася після рішення заборонити діяльність комунальних реєстраторів.

“Це перший крок, який привів до значного зниження рейдерства, шахрайства і так далі. Я можу впевнено сказати, що з моменту ліквідації комунальних підприємств рейдерство в державних реєстрах знизилося, можливо, в кілька разів. В абсолютній оцінці ситуація досить стабільна. Так, існують інсинуації, якісь шахрайські дії. Ми на це все реагуємо. Щось у нашій компетенції, щось – у компетенції суду, щось – у компетенції правоохоронних органів. Наше завдання – реагувати на це оперативно, і зробити так, щоб шахраям просто не було вигідно займатися цією протиправною діяльністю”, – вважає Кирилюк.

В офісі протидії рейдерству при Мін’юсті розглядають весь спектр скарг, пов’язаних із незаконною реєстрацією майна. Крім того, відомство надає безкоштовну юридичну допомогу.

Кроки, спрямовані на викорінення рейдерства як явища, ще торік зробив і глава держави. Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту прав власності. І хоча до повної перемоги над рейдерами ще далеко, увага до цієї проблеми пильна.

Раніше міністр юстиції заявляв, що проблема рейдерства в Україні вирішена на 90%.

Прямой эфир