У Мін’юсті розповіли, як перевірити документи під час купівлі житла на вторинному ринку (ВІДЕО)

Скрін з відео

Купуючи житло на вторинному ринку, документи на нього можна самостійно перевірити на сайті Міністерства юстиції України.

Про це розповіла заступниця міністра юстиції України з питань державної реєстрації Ольга Онищук у програмі “Официальный разговор” на телеканалі “Дом“.

У розділі “Електронні сервіси” на сайті Мін’юсту потрібно знайти рубрику “Державний реєстр речових прав на нерухоме майно“.

“Ви можете зайти і самостійно сформувати витяг із Державного реєстру через адресу квартири. Ви відразу побачите в цьому витягу, по-перше, кому належить насправді ця квартира – прізвище, ім’я, по батькові власника. Чи є у цієї особи, наприклад, співвласники. Навіть, наприклад, малолітні або неповнолітні діти, що теж важливо. Можете відразу побачити, наприклад, чи передана ця квартира в іпотеку, чи є, можливо, якийсь арешт на цій квартирі”, – пояснила заступниця міністра.

Ця послуга платна і коштує трохи більше п’ятдесяти гривень, зазначила Онищук.

Знайти поради, як самостійно перевірити справжність документів на квартиру і самого житла, можна на сторінці у Facebook Офісу протидії рейдерству.

“Це департамент Міністерства юстиції, який відповідає за те, що ми стежимо за законністю дій державних реєстраторів. Саме на сторінці Офісу протидії рейдерству ми щодня публікуємо ось такі прості поради для наших громадян із детальною покроковою інструкцією, як саме самостійно перевірити ту чи іншу нерухомість перед її придбанням”, – зазначила заступниця міністра.

За словами Ольги Онищук, легше підробити паперові документи, ніж запис у реєстрі. І не варто вірити чуткам, що нібито хакери можуть залізти у реєстр і вкрасти все майно, яке є у людини, тому що це не відповідає дійсності, наголосила заступниця міністра.

“Вкрасти щось із реєстру насправді дуже нелегко. Через підробку паперових носіїв – набагато легше. Тому ми завжди радимо кожній людині сьогодні дістати свої паперові документи на вашу нерухомість, подивитися, чи є до вашого документа на квартиру або на ваш будинок витримка з Держреєстру або з реєстру прав власності на нерухоме майно, який у нас діяв до 2013 року, або з Держреєстру речових прав”, – говорить Онищук.

Вона порадила обов’язково перевірити всі свої документи на нерухомість і звернутися до найближчого нотаріуса або держреєстратора, які зараз працюють у Центрах надання адміністративних послуг або в органах місцевого самоврядування, зокрема в територіальних громадах, і внести ці документи в реєстр. Тоді в разі, якщо шахрай принесе до нотаріуса підроблені документи, останній побачить у системі скан-копії справжніх.

Читайте також: У Мін’юсті заявляють про позитивну динаміку в боротьбі з рейдерством (ВІДЕО)

Прямий ефір