У липні ціна на газ для населення зменшиться на 10,4%, – “Нафтогаз”

uatv
11.07.2019
Фото ОП

Сьогодні президент Володимир Зеленський зустрівся з представниками НАК “Нафтогаз” і Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Про це інформує офіційне інтернет-представництво глави держави.

Сторони обговорили ситуацію на енергетичному ринку країни та можливості для зниження ціни на газ для населення.

Представник президента у Кабміні Андрій Герус розповів про ціну на газ та електроенергію для споживачів.

За його словами, за останні місяці відбулося зниження ціни на газ і є передумови для подальшого здешевлення вже в липні. Герус повідомив, що сумарне зменшення ціни газу за травень-липень становитиме близько 21%.

Керівник інтегрованого газового бізнесу НАК “Нафтогаз України” Андрій Фаворов сказав, що нині на європейському газовому ринку збільшився обсяг газу за рахунок пропозиції російського та американського скрапленого палива. Це сприяє зниженню оптових цін.

“У липні ми знизимо ціну для населення на 10,4%“, – повідомив Фаворов і підписав відповідне розпорядження.

Він наголосив, що зниження ціни не суперечить умовам співпраці з МВФ, оскільки є реакцією на ситуацію на газовому ринку.

Заступник керівника Офісу президента Олексій Гончарук звернув увагу, що вплинути на вартість газу може збільшення Україною власного видобутку.

“Цей напрям має бути пріоритетним. Також потрібно докладати максимум зусиль для залучення у цю сферу стратегічних інвесторів. Для цього ми створимо прозорі, належним чином підготовлені аукціони, щоби в інвестора було достатньо часу для надання якісної пропозиції”, – вважає Гончарук.

У свою чергу заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Михайло Близнюк розповів, що нещодавно завершилися конкурси щодо дев’яти ділянок для видобутку газу.

Тепер держава очікує 430 млн доларів інвестицій у збільшення газовидобутку від канадських, американських та українських інвесторів.

Нагадаємо, що в Україні відкрили два нових родовища газу й нафти.

Джерело UATV
дата 11.07.2019
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV