У Києві знайшли скарб – срібні монети ХІХ століття

Монети передадуть до експозиції музею археології Інституту археології НАНУ

uatv
06.12.2018

Фото facebook.com/oleksandr.nykoriak

У столиці на території заповідника “Стародавній Київ” археологи знайшли два кілограми срібних монет ХІХ століття. Про це розповів директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, цінну знахідку виявили у підвалі знесеної у 70-ті роки ХХ століття будівлі.

Знайшла скарб архітектурно-археологічна експедиція Інституту археології НАНУ під час проведення охоронних археологічних досліджень.

Монети датуються часом від 1817-го до 1912 р. Археологи повідомили, що наразі важко сказати, чому саме скарб був закопаний. Історики  розповіли, що в сусідній будівлі розташовувався банк, тож можна припустити, що тут мешкав його працівник.

“В буремні роки Української революції, коли життя, на жаль, перестало бути чогось вартим, а банківським працівникам приділяли особливо прискіпливу увагу, господар сховав свій скарб у підвалі, для того, щоб уже ніколи до нього не повернутися”, – написав Олександр Никоряк.

Зараз монети потрапили до археологів та після реставрації будуть передані до експозиції музею археології Інституту археології НАНУ.

Нагадаємо, що на Тернопільщині археологи знайшли піч-лежанку, якій понад 5 тисяч років.

Джерело UATV
дата 06.12.2018
категорії Наука
поділитися

Топ новин на UA|TV