У Києві та інших містах України відбулися акції на підтримку моряків (ФОТО)

uatv
25.05.2019
Фото Радіо Свобода

Сьогодні, 25 травня, минуло рівно півроку від дня захоплення Росією трьох українських кораблів з 24 членами екіпажів на борту. У столиці та інших містах України відбулися акції на підтримку військовополонених українських моряків, приурочені цій знаковій даті, а також оголошенню рішення Міжнародного трибуналу у Гамбурзі щодо цієї справи.

Так, учасники акції “Згадай про моряків. Півроку у полоні”, яка відбулася на майдані Незалежності у Києві, стояли із прапорами України й тематичними плакатами, повідомляє Укрінформ.

Фото Укрінформ-UATV

“Українські моряки не порушували жодних кордонів, а Росія поводиться як терорист”, – зазначив учасник акції Юрій Гудименко.

Також він додав, що українці не мають впевненості у тому, що РФ виконає рішення Морського трибуналу, адже вона не є державою, для якої закони хоч щось значать.

Фото Укрінформ-UATV

Учасники акції звернулися до Президента України Володимира Зеленського з вимогою сприяти звільненню військовополонених українських моряків.

Захід на підтримку моряків провели і в Запоріжжі, повідомляє Радіо Свобода. Там на бульварі Шевченка зібралися люди з прапорами України та ВМС і паперовими корабликами, якими символічно прикрасили інформаційний стенд із портретами полонених військовослужбовців. Їх також на знак підтримки полонених моряків запустили у фонтан, розташований на бульварі.

Фото Радіо Свобода

Під час акції можна було написати листа захопленим Росією морякам.

“Ми не просто хочемо нагадати про їхню долю, а й підтримати. Вони півроку в полоні, а ми не хочемо, щоб про них забули, чи щоб вони думали, що про них забули. Хочемо, щоб вони знали, що Україна про них пам’ятає і чекає додому”, – розповів організатор акції у Запоріжжі Олександр Лебідь.

Фото Радіо Свобода

У Чернігові люди зібралися на акцію у сквері Богдана Хмельницького, розташованому в центрі міста. Вони тримали в руках плакат із написом “Тримайтеся!”, українські прапори та паперові кораблики.

Відповідні акції також відбуваються у Дніпрі, Харкові, Львові, Черкасах та Миколаєві.

Нагадаємо, сьогодні, 25 травня, Трибунал ООН зобов’язав РФ звільнити військовополонених моряків.

Джерело Радіо Свобода
дата 25.05.2019
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×