У Києві пройде виставка французького фотожурналіста, присвячена Чорнобилю

Фотовиставка "Зона, 2009–2011" відкриється у Національному музеї імені Т. Шевченка

uatv
16.04.2018

Фото Гійом Ербо / birdinflight.com

У рамках фестивалю “Французька весна” у Києві пройде виставка фотожурналіста Гійома Ербо “Зона, 2009–2011”, присвячена Чорнобилю.

Про це повідомляє Французький інститут в Україні.

Вперше Ербо потрапив у Чорнобиль у 2001 році, але більше часу провів там з 2009-го по 2011 рік.

“Чорнобиль не виходить з моєї голови і змушує мене втрачати орієнтири, і мені важко його спекатися. До того ж, лишається міст і сліди вовків. Лишається чорна глибока вода річки Уж. Я повинен їхати. Зайвий крок, шок, я відчуваю льодяну воду і розумію, що під снігом була яма. Я поранив ногу. Нічого серйозного, якби не страх. І підтвердження того, що моя подорож повинна завершитися”, – пригадує фотожурналіст.

Виставка триватиме у Національному музеї імені Т.Шевченка з 18 квітня до 6 травня.

Гійом Ербо живе та працює у Парижі. Паралельно з роботою фотожурналіста він працює у напрямку документальної фотографії, свої роботи знімав у Чорнобилі, Освенцимі, Нагасакі та у зоні проведення АТО на Донбасі. Його фотографії представлені в галереї Jeu de Paume, фундації la Maison rouge, на численних фестивалях. Отримав багато відзнак, зокрема, Word Press, Visa d’or, Niepce 2011, у 2016-му – премію Bayeux-Calvados для військових кореспондентів у категорії веб-журналістики за свій подорожній щоденник по Україні, створений для Arte Info.

Нагадаємо, 26 квітня на Поштовій площі у Києві зіграють постсимфонію в супроводі оркестру НАОНІ з короткометражного музичного фільму “Арка” Ірини Ніколаєнко. Фільм, присвячений будівництву захисного саркофагу для 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної станції, покажуть відразу кілька українських ТБ-каналів.

Джерело UATV
дата 16.04.2018
категорії Культура
поділитися
Топ новин на UA|TV