У Києві покажуть музичний фільм про Чорнобиль

Фото з сайта bestin.ua

Картину покажуть відразу кілька українських ТБ-каналів. Фільм присвячено будівництву захисного саркофагу для 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної станції, – повідомляє Gazeta.ua.

Зйомки відбулися восени 2016 року у Прип’яті на Київщині.

Головний герой – будівельник, який народився у Прип’яті. Під час аварії на ЧАЕС його 10-річним евакуювали до Києва. 2016-го приїздить у зону відчуження на будівництво саркофагу. Порівнює нинішній стан Прип’яті із тим, що пам’ятає з дитинства. Його зіграв Євген Сичов.

Читайте також: Український фільм “Будинок Слово” про долю “розстріляного відродження” покажуть в світі

Події фільму відбуваються на тлі концерту під аркою-накриттям. 150 київських музикантів етно-симфонічного оркестру записали там постсимфонію “Арка”. Рок-музикант Микита Рубченко створив музику після екскурсії до зони відчуження. Сценарій фільму створила продюсер Ірина Ніколаєнко.

“Хотіли показати історію від трагедії на ЧАЕС до позитивної точки. Коли накрили саркофаг над 4-м енергоблоком – виникло відчуття завершеності”, – каже Ірина Ніколаєнко.

Також показуємо, що зона відчуження – страшна лише на перший погляд. Творчі люди – музиканти, режисери, художники – знаходять у ній особливе натхнення. А отже, у цієї забутої території є майбутнє. Коли зіграли перші акорди симфонії – у будівельників арки на очах з’явилися сльози.

Арка, яка дала назву фільму, – це найбільша мобільна наземна конструкція у світі з прольотом 257 метрів, заввишки 109 метрів (35-поверховий будинок), понад 160 метрів (півтора футбольних поля) завдовжки та вагою понад 36 тисяч тонн. Арка є частиною складної інженерної захисної системи – Нового безпечного конфайнменту (НБК), який у листопаді 2016 року накрив застаріле “Укриття” над зруйнованим енергоблоком.

“Арка”перемогла на 5 міжнародних фестивалях короткометражних фільмів. Зокрема, отримала приз в Італії як “Найкращий музичний фільм”.

Прямий ефір