У Києві 8 листопада відкриється фотовиставка “День-2019” “ВЕЛИЧ ПРОСТОТИ”

uatv
28.10.2019
Фото газети “День”

Торік міжнародний фотоконкурс “Дня” відсвяткував двадцятиріччя. Ініціатива, заснована Ларисою Івшиною 1998 року, стала не тільки способом виявити та “запалити” нові таланти (хоча і це важлива його функція, якщо згадати хоча б приклад Олексія Фурмана, який починав свою призову “кар’єру” ще в дитячій номінації нашого фотозмагання), а й методом написання візуальної історії України. За 20 років у великих і малих містах, містечках і навіть селах України відбулися 133 фотовиставки “Дня”, а кількість нагороджених фотомайстрів сягнула майже 850 осіб!

Виставку “Велич простоти”, як моніторинг життя країни за 2019 рік, уже формує редакційне журі за підсумками міжнародного фотоконкурсу, який цього року відбувається вже в двадцять перший раз! Ми щороку показуємо через фотовиставки і “зони небезпеки”, і “точки росту” нашого суспільства, і даємо “вітаміни” для його “підживлення”.

2019-й, перший рік нового десятиліття проєкту “Дня”, – ніби шанс повернутися до коріння, до тих речей, які складають фундамент життя. Адже в непрості, турбулентні часи де ще шукати опори, як не у звичайних радощах повсякдення?

Серед інформаційного шуму про скороминуще, жартівливих вкидів та спланованої дезінформації, плутаних пояснень та незрозумілих алгоритмів дуже легко втратити орієнтири. Щось елементарне та зрозуміле, що слугує маяком у найскрутніші моменти, додає бадьорості та оптимізму. Щось просте на перший погляд, яке з часом захоплює своєю величчю, спонукає підтягнути власні ресурси та продовжувати рух вперед і вгору. Дитяча усмішка, гарячий хліб із бабусиної печі, майоріння українського прапора, черговий світанок в окопах на передовій чи з вікна літака на висоті 11 тисяч метрів – перелік ось таких простих і водночас хвилюючих речей – нескінченний.

Приємно, що і давні учасники та призери нашого фотоконкурсу, і новачки змогли розгледіти джерела сили у звичних речах і переконливо донести свої відкриття до глядачів.

Останні не раз писали у книзі відгуків, листах до редакції та постах у соцмережах, що виставки “Дня” – це завжди концентрат позитиву, який дає сили рухатися далі й щодня боротися за краще майбутнє. Безумовно, є на фото і смерть, і біль, і руйнування. Але ці життєві уроки додають не менше сили та досвіду, ніж любов, підтримка, вдячність. Тож ми готові бачити та показувати українцям різні моменти з нашого життя, зафіксовані вашими камерами.

У 2019 році спільну картину ми сформували з 200 світлин. Отримали ж понад 2500 знімків від 150 фотографів.

XXI фотовиставка “Дня” за результатами міжнародного фотоконкурсу 2019 року відкриється в Києві 8 листопада о 17:00 в Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6). На відкритті буде оголошено володарів Гран-прі та Призу призів “Золотий день”, а також спеціальних відзнак від численних партнерів фотоконкурсу.

Усі відвідувачі зможуть відчути себе членами журі, проголосувавши за найкращу, за їхнім баченням, світлину. За результатами цього голосування будуть оголошені переможці глядацьких симпатій від Києва.

Фотовиставка триватиме до 17 листопада.

Час роботи – з 10:00 до 19:00.

Вхід – вільний!

Джерело UATV
дата 28.10.2019
категорії Новини партнерів
поділитися

Топ новин на UA|TV