У Холмі відзначили 100-річчя українського товариства “Рідна Хата”

uatv
17.09.2019
Фото Олеся Ґєраль/Наше слово

У польському місті Холм (Хелм) відбулися урочистості з нагоди відзначення 100-річчя українського історичного просвітнього товариства “Рідна Хата”.

Про це інформує UATV з посиланням на Наше слово.

Так, у Холмській публічній бібліотеці ім. Марії Орсетті організували науковий симпозіум “Товариство “Рідна Хата” на Холмщині та Південному Підляшші: 1919-1930”.

У православній кафедральній церкві відслужили панахиду за діячів товариства, а на кладовищі вшанували пам’ять його першого голови  Антона Васильчука.

Також відбувся урочистий концерт за участю хору Львівського суспільно-культурного товариства “Холмщина” та вокальної групи Українського ансамблю пісні і танцю “Ранок” з Більска-Підляського.

Зазначимо, що Холм був заснований королем Русі Данилом Галицьким у 1237 році. Місто було центром українського історико-етнографічного регіону – Холмщини. Під час депортаційних акцій 1944-1946 років та операції “Вісла” (1947 р.) з цих теренів повністю виселили автохтонне українське населення.

Раніше повідомлялося, що українським пілотам відкрили пам’ятник у Польщі.

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда під час своєї промови на урочистих заходах до 80-річчя Другої світової війни згадав про агресію Росії проти Грузії та України.

Джерело UATV
дата 17.09.2019
категорії Українці в світі
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV