У Херсонській області збудують містечко для переселенців із Криму, – Зеленський

uatv
13.02.2020
Фото ОП

Володимир Зеленський обговорив із постійним представником президента України в Автономній Республіці Крим Антоном Кориневичем, його заступницями Дар’єю Свиридовою та Тамілою Ташевою нагальні проблеми українців з окупованого півострова.

Про це повідомляє UATV із посиланням на Офіс президента.

Зеленський зазначив, що в Херсонській області планується побудувати містечко для переселенців із Криму, серед яких – понад 500 сімей кримських татар. Відповідних домовленостей досягнуто під час його зустрічі з президентом Туреччини.

“Ми хочемо побудувати таке містечко. Цього року ми маємо почати це робити. З вашого боку потрібні комунікація та контроль”, – наголосив глава держави.

За його словами, на контрольному пункті в’їзду-виїзду “Чонгар” на адміністративній межі з тимчасово окупованим Кримом буде створено спеціальний хаб із розвиненою інфраструктурою для комфортного перетину українцями КПВВ, побудовано якісні дороги та забезпечено транспортне сполучення.

Зеленський також акцентував на важливості реалізації програми, яка спрощує процедуру навчання дітей з окупованих територій в українських закладах вищої освіти.

“Щоб одразу на КПВВ вони отримували всі документи та знали про можливість вступити до будь-якого ЗВО”, – сказав глава держави.

Зазначається, що Зеленський підтримав пропозицію про створення спеціального фонду, який надаватиме талановитим кримчанам гранти на розвиток, навчання, представлення нашої держави на міжнародних майданчиках.

Нагадаємо, раніше Зеленський провів нараду щодо забезпечення молоді, яка проживає на тимчасово окупованих територіях, можливостями отримання паспорта громадянина України та сприяння абітурієнтам у вступі до українських ЗВО.

Джерело UATV
дата 13.02.2020
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV