У діалозі з Кремлем важливо обговорити весь “ланцюжок дій” щодо Донбасу, – Пономарьов

Фото UATV

Порушення розведення військ на Донбасі невигідне президенту Росії Володимиру Путіну, оскільки зараз його завдання – домовитися з Україною. Але в умовах, коли процес розведення затягується, він увесь час “переводить стрілки” на Українську державу.

Про це в студії телеканалу UATV розповів ексдепутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов.

“Коли починається затягування, Москва звинувачує в зриві Київ, а Київ – Москву. Але міжнародне співтовариство набагато більше схильне слухати Україну, ніж Росію, і більшість буде вважати, що винен Путін. Тому російському президенту вигідніше домовитися”, – зазначає гість студії.

Водночас, Україна повинна обговорити з Росією весь “ланцюжок дій” для відновлення миру на Донбасі, а не тільки один крок. Українці хочуть розуміти, що буде далі, і якої послідовності кроків потрібно очікувати, зазначає Ілля Пономарьов.

“Просто в Україні дуже сильне громадянське суспільство, і позицію добровольчих батальйонів я розумію дуже добре. Вони бояться того, чого вони не розуміють – яким буде весь шлях врегулювання. Вони бояться, що зараз армія залишить якісь позиції, политі кров’ю і завойовані в боях, а після цього нічого не станеться. І вийде, що Україна зробила якісь територіальні поступки. Ця позиція абсолютно зрозуміла. Саме тому мені здається, що керівництву України було б корисніше відразу проговорити з Кремлем весь “ланцюжок дій”, а не так: один крок зробили – і починаємо домовлятися про наступний. Ми маємо бачити всю послідовність кроків, і її треба пред’явити українському суспільству для того, щоб люди це розуміли”, – говорить ексдепутат Держдуми РФ.

Зараз зручний момент для того, щоб встановити мир на Донбасі – з настроїв російських еліт видно, що вони вже втомилися від санкцій, зазначає гість студії. У РФ вже спостерігається деякий тиск на Володимира Путіна, щоб він якось вирішував це питання. Якщо зняти американські санкції технічно практично неможливо, оскільки вони встановлені Конгресом, то європейські – можна. І, відповідно, Кремль намагається вирішити це максимально дорого.

“Але головне питання в тому, що завдання Москви – впливати на Україну в цілому. Кремль сприймає Україну як частину своєї системи безпеки. Відповідно, необхідно з одного боку отримати гарантії, щоб тут не було НАТО, а з іншого – отримати максимум важелів впливу на внутрішньоукраїнський політичний процес. Це не є для РФ обов’язковим, тобто тим, без чого не може відбутися встановлення миру, але намагатися досягти максимуму, звичайно, Москва буде”, – додає Ілля Пономарьов.

Телеверсію інтерв’ю з Іллею Пономарьовим дивіться в програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV завтра, 16 жовтня, о 15:00.

Підготувала Альона Воробйова, UATV 

Прямий ефір