У Ботанічному саду ім. Фоміна відкрили пам’ятник корейському Кобзарю

uatv
11.10.2019
Фото UATV

Посольство Республіки Корея в Україні в межах культурної співпраці двох країн урочисто відкрило пам’ятник корейському поету Кіму Соволю у Ботанічному саду в Києві.

В церемонії відкриття пам’ятника взяли участь посол Республіки Корея в Україні Квон Кі-Чанг, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський, професор Корейського університету пан Хо Сун Чьол (колишній посол Республіки Корея в Україні), українські та корейські професори Київського національного університету та інші почесні діячі культурно-освітньої сфери.

Посол Республіки Корея в Україні пан Квон Кі-Чанг відзначив, що взаємний обмін між нашими державами активно розвиватиметься, та висловив сподівання, що незабаром у Кореї встановлять пам’ятник Тарасові Шевченку, щоби більше корейців змогли дізнатися про його творчість.

“Серед знань, які прагнуть отримати люди, одним із базових є література. Також можна сказати, що вона ж є найголовнішою початковою дисципліною. Ось чому ми найбільше поважаємо людей, котрі домоглися видатних досягнень у цій сфері. Для України таким поетом і письменником є Тарас Шевченко. Але головний герой сьогоднішньої церемонії – це Кім Соволь – найулюбленіший поет Кореї. Тарас Шевченко і Кім Соволь мають дещо спільне – вони обидва відіграли велику роль у той період, коли їхні країни – Україна та Корея – зіткнулися зі складною кризою”, – зазначив посол Республіки Корея в Україні. Також він додав: “Тарас Шевченко домігся великих успіхів, коли Україна перебувала під правлінням Російської імперії у ХІХ столітті, тоді як Кім Соволь досяг успіху на початку ХХ, коли Корея перебувала під окупацією Японської імперії. Вони залишили по собі багато чудових творів, які надали величезну силу та мужність розчарованим людям. У результаті як Україна, так і Корея змогли розвинутись у сильні країни, незалежні від імперського правління”.

Проект зведення пам’ятника поетові Соволю ініційовано професором Корейського університету Хо Сун Чьолом, за підтримки голови фонду Sunny Korea Welfare Foundation, пана Кі Мун Йонга, та українського скульптора Михайла Іщенка.

Творчість Кіма Соволя вже була представлена українцям в збірці поезії у перекладі професора Київського національного університету Шевченка Івана Бондаренка. Це перший пам’ятник корейському поету, який побудовано в Україні. Вважається, що він сприятиме розвитку та обміну літератури між двома країнами.

Джерело UATV
дата 11.10.2019
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×