У Болгарії двоє російських дипломатів збирали секретну інформацію

uatv
24.01.2020
Фото з сайта zik.ua

У Болгарії двох російських дипломатів звинуватили у шпигунстві. Досудове розслідування підтвердило, що вони займалися збором секретної інформації на користь Росії.

Про це повідомили у прокуратурі Болгарії, інформує Європейська правда.

Генпрокурор країни Іван Гешев передав болгарському зовнішньополітичному відомству докази, що на території держави двоє іноземців займалися розвідувальною діяльністю.

“Під час розслідування в межах одного з досудових проваджень було встановлено, що з 2017 року по теперішній час громадянин Російської Федерації здійснював розвідувальну діяльність, під час якої він здобував інформацію про механізми виборчого процесу в країні. Встановлено, що російський громадянин має статус дипломата, він акредитований в Болгарії в якості першого секретаря в консульському відділі Посольства Російської Федерації в Софії”, – зазначається у повідомленні прокуратури.

В іншому випадку працівник торгового представництва РФ у Софії з жовтня 2018 року по теперішній час збирав різні розвідувальні дані, зокрема державні та службові таємниці в галузі енергетики та енергетичної безпеки країни. Інформацію він відправляв у штабквартиру російської розвідки в Москві. Для того, щоб збирати такі дані, він встановив контакти з болгарськими громадянами, які мали доступ до інформації в цій сфері.

“Подальша перевірка встановила, що громадянин Росії має дипломатичний імунітет, оскільки він є співробітником торгового представництва Російської Федерації в Софії”, – наголосили у прокуратурі.

Хоч є усі підстави для притягнення згаданих осіб як обвинувачених у вчиненні злочину, проте кримінальне провадження щодо них було призупинене на основі Віденської конвенції про дипломатичні зносини.

Нагадаємо, швейцарські спецслужби викрили ймовірних російських шпигунів, які вдавали сантехніків.

Джерело Європейська правда
дата 24.01.2020
категорії Світ
поділитися

Топ новин на UA|TV