У Білорусі немає незалежних соціологічних лабораторій, – журналіст (ВІДЕО)

uatv
13.08.2020
Скрін каналу “Дом”

У Білорусі будь-який альтернативний кандидат спочатку був позбавлений можливості проводити опитування або соціологічні дослідження, тому що для заняття такою діяльністю необхідно отримати ліцензію.

Про це в програмі “На самом деле: Мир” на каналі “Дом” розповіла Олена Литвинова, журналіст білоруської служби Радіо Свобода.

“Виключно з соціологічними опитуваннями, до яких віднесли і екзитпол, теж потрібно було отримати ліцензію. На таку діяльність, наскільки я пам’ятаю, тільки дві організації мають право в Білорусі. Вони, природно, державні або наближені до влади”, – повідомила журналістка.

Литвинова заявила, що жодних незалежних соціологічних лабораторій у Білорусі давно немає.

Вона наголосила, що з цієї причини в країні неможливо провести замірювання рейтингів ні потенційних кандидатів, ні чинного президента, ні будь-якого іншого лідера.

“Неможливо провести замірювання, як люди ставляться до певних дій влади – небажання підвищити пенсії або небажання під час епідемії коронавірусу виділити фінансову допомогу підприємцям, яких і так мало в Білорусі. Тому всі альтернативні кандидати були позбавлені можливості отримати хоча б якісь докази”, – підсумувала журналістка.

Читайте також: Ситуація у Білорусі: затримання українських правозахисників і загибель 25-річного протестувальника (ФОТО)

Нагадаємо, у Білорусі під час масових акцій протесту побили українського фотокореспондента і затримали дев’ятьох наших громадян.

Раніше повідомлялося, що після завершення голосування й оголошення результату exit poll, у якому йшлося про перемогу на виборах Олександра Лукашенка, у Білорусі розпочалися масові акції протесту.

Володимир Зеленський закликав Білорусь відмовитися від насильства та перейти до діалогу.

Джерело UATV
дата 13.08.2020
категорії Світ
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×