У 2019 році загальний військовий бюджет НАТО збільшився на понад 7%, – Александер Вінніков

Скрін з відео

У цьому році нові гібридні загрози, агресивна позиція Росії, нестабільність на Близькому Сході і в Північній Африці призвели до необхідності збільшити військовий бюджет Північноатлантичного альянсу на 7%.

Про це в програмі “Точки дотику” на UATV розповів очільник Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков.

“Відновилося розуміння необхідності підтримувати військові витрати на певному рівні, який відповідає новому ступеню загроз і викликів, з якими стикаються країни-члени Альянсу. Очевидно, що існують непередбачувані ситуації, які загрожують нашій безпеці. Тому Альянс вбачає необхідність збільшити військові витрати, щоб підтримувати готовність НАТО ефективно зустріти ці виклики нашої спільної безпеки”, – сказав він.

За його словами, країни-члени значно збільшили бюджети на оборону після проведення саміту в Уельсі. Вони домовилися припинити скорочення оборонних бюджетів і збільшувати їх з метою поступово наблизитися до позначки у 2% від ВВП на оборонні потреби до 2024 року.

“Ми знаходимося на шляху до цієї мети з повним усвідомленням її невідкладності, в тому числі завдяки лідерству США в цьому питанні. Адже нерівномірність пайових витрат серед країн-членів Альянсу вже деякий час викликало занепокоєння у США, і НАТО його розділяє”, – зазначив голова Представництва Альянсу в Україні.

Тільки за останні два роки європейські країни-члени Альянсу і Канада додали 41 млрд доларів до загальних оборонних витрат організації. У НАТО чекають, що до кінця 2020 року ця цифра досягне 100 мільярдів доларів.

“Це значна сума, і ми очікуємо як збільшення капіталовкладень для посилення військового потенціалу, необхідного Збройним силам, так і збільшення відрахувань на операції і місії, що проводяться НАТО”, – додав Александер Вінніков.

Зараз відбувається просування і в співпраці НАТО та України. Так, один із нових напрямів під назвою “Наука для миру і безпеки” спрямований на виявлення небезпечних речовин в громадському транспорті. Крім того, Україна отримає нові знання та кращі практики в галузі кібернетичного захисту, збереження радіоактивних відходів і підвищення безпечного складування боєприпасів.

Прямий ефір