Туристичний бренд, розроблення маршрутів: Ткаченко назвав кроки для внесення об’єктів Зони відчуження до списку ЮНЕСКО

Фото Facebook Олександр Ткаченко

Завдання Міністерства культури та інформаційної політики і Державного агентства розвитку туризму – розвиток Чорнобильської зони відчуження як туристичної дестинації та внесеня окремих об’єктів до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Про це у Facebook написав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, інформує UATV.

За його словами, цьому передуватимуть багато кроків.

Міністр зазначив, що спільно з Державним агентством з управління зоною відчуження потрібно впорядкувати процедуру відвідування; запросити мистецьких кураторів та розробити маршрути із наративами та смислами; навчати гідів, які б якісно доносили історію та цікавий контент для відвідувача; залучити спеціалістів з реставрації; забезпечити якісну базову інфраструктуру: покращити сервіси на КПП, електронізувати пропускну систему, розмістити вказівники, переглянути питання безпеки не тільки з точки зору контролю радіації, а й в цілому відвідування території, а також розробити самостійний туристичний бренд Чорнобильської зони відчуження.

Ткаченко зазначив, що зараз усіх туристів цікавить станція, ДУГА та місто-привид Прип’ять. Але, крім цих об’єктів, у зоні вдосталь потужних локацій, які важливо відвідати. З-поміж них завод “Юпітер”, КПП “Зелений Мис”, градирні біля ЧАЕС та інші.

Раніше на ЧАЕС запустили завод із переробки радіоактивних відходів.

Також нагадаємо, що Кабмін виділяє майже 90 млн грн на запобігання пожежам у Чорнобильській зоні.

Прямий ефір