Турецький парламент ухвалив суперечливий закон про вибори

Опозиція та критики стурбовані

uatv
13.03.2018

Фото Укрінформ-UATV

У Туреччині парламент 13 березня ухвалив спірний закон, який регламентує норми виборчого законодавства в країні.

Як передає Європейська правда, турецька опозиція вважає, що цей закон може відкрити двері шахрайству та поставити під загрозу справедливість голосування у 2019 році.

За інформацією видання, нові зміни надають Вищій виборчій комісії владу об’єднувати виборчі округи й переміщувати урни для голосування в інші райони. Згідно зі змінами, бюлетені дозволять приймати без штампа місцевої виборчої комісії.

Окрім того, представників сил безпеки допустять на виборчі дільниці. В уряді Турції вважають, що така міра допоможе викорінити залякування з боку забороненої в країні Робочої партії Курдистану. Однак, критики уряду б’ють на сполох із приводу цього закону.

Минулого року в Туреччині відбувся референдум щодо внесення змін до Конституції країни, згідно з якими президент Реджеп Таїп Ердоган отримав всю повноту влади в країні. За внесення поправок до Конституції віддали голоси  понад 50% громадян.

Суд Стамбула засудив до ув’язнення 25 журналістів, затриманих у рамках справи про спробу військового перевороту у 2016 році.

Джерело Європейська правда
дата 13.03.2018
категорії Світ
поділитися
Топ новин на UA|TV