Турбота про природу: в Україні працює інтерактивна карта пунктів прийому вторсировини (ВІДЕО)

Скрін з відео

В Україні запустили інтерактивну карту, на якій вказані всі точки прийому вторсировини. Користувачі самостійно можуть додавати нові станції прийому сміття та редагувати вже існуючі. Детальніше про нововведення – в першій серії нового циклу матеріалів UATV “Українці: з турботою про природу”, який присвячений екоініціативам у нашій державі.

У 2016 році Львів спіткала сміттєва криза. У зв’язку з закриттям місцевого полігону, відходи відвозили в сусідні області. Реакцією львівських активістів на переповнені контейнери в усіх дворах стала інтерактивна карта міста з пунктами прийому вторсировини.

“Сортування може на 30-40% зменшити обсяг сміття, яке ви викидаєте в мішку кожні два-три дні. Відповідно, якщо ми зменшуємо кількість сміття, його менше потрібно вивозити на звалище”, – розповідає куратор проєкту Recycle Map Іван Затварський.

Спершу учасники проєкту самостійно їздили до усіх пунктів прийому вторсировини у Львові та перевіряли, що і як приймають на переробку. Дані наносили на карту. Незабаром ініціатива поширилася по всій Україні.

“По суті, кожен користувач – це активний член нашої спільноти. І, відповідно, люди можуть йти по місту, побачити пункт прийому вторсировини. Підійшли, перевірили, чи сходяться ціни, чи правильно все категорії проставлені. Якщо ні, то можуть внести правки”, – зазначає Іван Затварський.

Карта Recycle Map вже другий рік – самостійний проєкт. Від розробників потрібно тільки технічне забезпечення. Тепер вони мріють створити й додаток для телефону, й гру.

Сортування сміття – це дуже комплексна річ. Тому багато проєктів потрібно прив’язувати до маркетингу, просування, навчання людей”, – додає Іван.

У тому, що в Україні люди мало знають про сортування та переробку сміття, на власному досвіді переконалися й волонтери громадського руху “Україна без сміття“.

“Коли людина приходить до нас, вона отримує відповіді на свої питання: навіщо і як сортувати, куди далі йде вторсировина. І це приємний простір, де все це робити просто”, – каже засновниця станції сортування сміття Євгенія Аратовська.

“Два роки тому до нас приходили приблизно 20 сімей на день, і ми думали, що це перемога. Тепер до нас на вихідних приходять понад три сотні сімей на день. Ми розуміємо, що таких станцій потрібно більше”, – зазначає Євгенія.

Здати на переробку можна все. А зі зламаних і вже непотрібних речей, наприклад, поламаних парасольок, волонтери пропонують зробити нові речі, наприклад, багаторазові бахіли.

Нагадаємо, уряд залучатиме фінанси Світового банку на проєкти в галузі переробки сміття.

Прямой эфир