Турбота про природу: українець створив унікальні органічні окуляри (ВІДЕО)

uatv
09.01.2020
Скрін UATV

Максим Гавриленко, піклуючись про навколишнє середовище, винайшов власний екобренд – окуляри, в яких пластикову оправу замінить оформлення з кави та льону. Така оправа повністю розкладається в ґрунті або воді, й стане природним добривом після використання.

З моменту ідеї до виготовлення першої екологічно чистої оправи пройшло півтора року. Сьогодні українські розробники вже можуть представити 7 моделей і 34 варіації окулярів.

“Те, що кавова макуха – ідеальна сировина для виготовлення оправ, я зрозумів одразу, – говорить Максим Гавриленко. – До того ж, кавової макухи величезна кількість, це вторсировина, яка просто викидається. А ми можемо їй давати друге життя”.

Читайте також: Українські стартапери планують запустити виробництво зубних щіток з паперу (ВІДЕО)

За словами винахідника, на всі етапи підготовки матеріалу потрібно сім діб. На те, щоб оправа набула товарного вигляду, йдуть ще дві години ручної роботи.

Складно повірити, але для створення окулярів, в середньому, достатньо макухи від однієї чашки еспресо: всього 15-20 г.

“Кавовими” можуть бути й сонцезахисні, й окуляри для корекції зору. Лінзи дня них також виготовлені з нетипового матеріалу: переробленої бавовни.

В листопаді українські розробники презентували свій проєкт на краудфандинговій платформі. Всього за добу стартап зібрав необхідну для розвитку суму: 10 тисяч доларів. Зібрані кошти витратять на модернізацію виробництва, що здешевить окуляри в 2,5 разу.

“Наша основна мета – з часом замінити та витіснити китайські дешеві окуляри на наші, натуральні, органічні, зроблені в Україні. – “Кавові” окуляри не містять мікропластику та нафтових з’єднань. Склеює макуху речовина на основі рослинної олії”.

Що стосується попиту, то поки 80% потенційних клієнтів – іноземні покупці. В основному, такі окуляри користуються попитом в Японії, Австралії, США та Західній Європі.

Максим Гавриленко вже веде переговори з інвесторами, щоб побудувати підприємство. Виробництво планують організувати виключно в Україні. Крім окулярів, екоактивісти будуть виробляти зубні щітки, тарілки, чохли для телефонів та інші товари. У стартапа вже є перші попередні замовлення.

Подробиці дивіться в черговому сюжеті UATV з циклу про українські екоініціативи.

Всі випуски циклу “Українці: з турботою про природу” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 09.01.2020
категорії Технології
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×