Циркове дресирування: чим українських артистів приваблює робота з собаками (ВІДЕО)

скрін з відео

Тетяна Пелех, Тимур Громов та Ілля Бобер – артисти Національного цирку України. Вони дресирують циркових тварин, зокрема собак.

Дресирування – це, перш за все, контакт з твариною, ділиться Тетяна Пелех. Потрібно показати, на що собака взагалі здатна, як тварини можуть працювати одна з одною.

“Я з дитинства дуже любила тварин. Коли була маленька, мама принесла кошеня, і воно зі мною 19 років прожив. У нього характер був, як у леопарда, і до нього так просто не підійдеш. А якось нам у під’їзд підкинули цуценятко, і я принесла його додому“, – розповідає Тетяна.

У дитинстві вона займалася акробатикою, а потім випадково потрапила в цирковий колектив. Тоді в номері у циркачів виступали два бордоських дога. А оскільки жінці дуже подобаються тварини, вона вирішила зробити номер із собаками.

У Тимура Громова завжди вдома були й коти, й собаки. У цирк він потрапив випадково, як і Тетяна.

“Це було десь в 10 класі, я тоді ще ходив до школи. І я вирішив на літніх канікулах підзаробити. В газеті особливо нічого цікавого не було. А коли я побачив вакансію “уніформіст у цирк”, стало дуже цікаво, що це таке. Прийшов у цирк, спробував і влаштувався на роботу“, – згадує Тимур Громов, асистент дресирувальника собак.

Уніформіст – це як асистент, каже чоловік, тільки завжди при цирку. Допомагає швидко прибрати з манежу або винести якийсь реквізит і так далі.

А ось для Іллі Бобра цирк не став випадковістю, адже його батьки – працівники цирку. Там він проводив усе дитинство. Одного разу хлопчикові запропонували попрацювати з собаками, і його це захопило. Тепер він, як і Тимур, став асистентом дресирувальника собак.

“Мені в цій роботі найбільше подобається спілкування з тваринами. Я люблю собак, завжди їх любив. Мені подобається доглядати за ними: годувати, вигулювати“, – говорить чоловік.

Тетяна Пелех жартує, що з собаками, як з дітьми – лише по-доброму не можна. Якщо вони не слухаються, можна іноді й гримнути. Але важливо не перегнути палицю, інакше вихованці ображаються.

Потрібно бути не лише дресирувальником, а й артистом, говорить Тимур. Потрібно вміти артистично рухатися, працювати на публіку. Цьому хлопець ще збирається вчитися.

Трюки, підхід і улюблені породи собак у всіх різні. Але головне, що об’єднує Тетяну, Іллю та Тимура – це любов до тварин і до своєї роботи.

Більше випусків програми “Ровесник” дивіться за посиланням.

Прямий ефір