Цьогоріч державне замовлення для ЗВО на 11% більше, ніж торік, – Шкарлет

uatv
15.09.2020
Фото з сайта mon.gov.ua

Частка бюджетників у закладах вищої освіти залежить від самих ЗВО: це може бути 30:70%, 40:60% чи 50:50% (відповідно бюджетників і контрактників). У середньому по ЗВО – 55:45%.

Про це розповів т. в. о. міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет в інтерв’ю Mind.ua, пише Урядовий портал.

За його словами, цьогоріч державне замовлення на 11% більше, ніж 2019 року.

“Вартість навчання у закладах вищої освіти залежить від навчального плану й обсягу освітньої програми, наповнення викладачів: кількості кандидатів, докторів наук, доцентів, професорів чи звичайних викладачів, які читають предмети, кількості лекційних і практичних занять, кількості студентів у ЗВО”, – зазначив Шкарлет.

Також він повідомив, що постановою КМУ від 3 березня 2020 року визначається вартість підготовки фахівців, які навчаються у закладах вищої освіти державної та комунальної форм власності за окремими спеціальностями (31 із 121), за рахунок коштів фізичних або юридичних осіб, – так звана індикативна собівартість.

“У 2020 році мінімальний розмір плати за навчання для студентів 1 курсу контрактної форми за цими спеціальностями становить 60% цієї собівартості. У разі, якщо 60% індикативної собівартості є меншими за три середньомісячні заробітні плати штатних працівників у межах області розташування ЗВО, то вартість навчання дорівнюватиме цим трьом середньомісячним заробітним платам. На наступний рік планується вже 70% індикативної собівартості, незалежно від навчального плану й наповнення освітньої програми”, – повідомив чиновник.

Раніше Шкарлет обговорив з очільником представництва ЄІБ в Україні запровадження змішаної системи освіти.

Нагадаємо, що у МОН розробили стратегію розвитку інклюзивної освіти до 2030 року.

Джерело Урядовий портал
дата 15.09.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×