Ціна на газ для населення у грудні зменшиться на 13%, – “Нафтогаз”

uatv
10.12.2019
Фото із сайта racurs.ua

НАК “Нафтогаз України” у грудні поточного року зменшить ціну на газ для пільгових споживачів на 13% порівняно з листопадом. Так, за 1 тис. кубометрів (без урахування ПДВ, націнки газзбутів і транспортних витрат) потрібно буде заплатити 4 277 грн.

Про це інформує пресслужба компанії, інформує UATV.

“У грудні 2019 року ціна на природний газ для споживачів, які купують його на умовах ПСО (покладення спеціальних обов’язків – ред.), становитиме 4 277 грн за тис. куб. м (без урахування ПДВ, націнки газзбутів і транспортних витрат). Це на 13% нижче рівня регульованої ціни газу, яка діяла в листопаді 2019 року”, – зазначається у повідомленні.

Зменшення ціни відбулося, незважаючи на те, що ринкова ціна в Україні в останній місяць за результатами біржових торгів не знижувалася. У “Нафтогазі” зазначили, що заявлена вартість газу не є ринковою, а розраховується за формулою, яка прописана у постанові КМУ від 3 квітня 2019 року №293.

“Ця постанова діє до кінця 2019 року. За домовленістю з МВФ, з 1 січня 2020 року Україна переходить на ринкове ціноутворення на газ для побутових споживачів в рамках ПСО”, – нагадали в компанії.

Також зазначається, що у грудні регульована ціна газу виявилася нижчою, ніж ціна на умовах пропозиції від “Нафтогазу” “Газовий запас” (4 874,42 грн за 1 тис. кубометрів). Тому споживачі, які користуються такою послугою компанії, можуть або оплачувати паливо за грудневою ціною, або використовувати свій запас.

Нагадаємо, міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель повідомив, що ціна на газ для населення у січні-квітні наступного року стане меншою на 7%.

Джерело UATV
дата 10.12.2019
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×