“Тривожні симптоми ігноруються російською стороною”: МЗС наполягає на медобстеженні політв’язня Мустафаєва

uatv
23.03.2020
Фото Укрінформ

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із незабезпеченням російською стороною необхідного медичого обстеження та лікування незаконно утримуваного на території РФ громадянина України Сервера Мустафаєва.

Про це повідомляє UATV із посиланням на коментар МЗС.

У відомстві зазначають, що протягом останніх днів у Мустафаєва тримається висока температура, спостерігається сухий кашель, сильний головний біль та слабкість у всьому тілі.

“З огляду на пандемію коронавірусної інфекції нового типу COVID-19, це тривожні симптоми, які ігноруються російською стороною. Наполягаємо на негайному проведенні медичного обстеження громадянина України Мустафаєва в спеціалізованому медичному закладі відповідно до міжнародних стандартів, зокрема з метою виключення можливості його зараження коронавірусною інфекцією COVID-19, та забезпеченні кваліфікованою лікарською допомогою в умовах місця несвободи”, – зазначили у МЗС.

У відомстві стурбовані тим, що вплив пандемії COVID-19 на медичну безпеку у в’язницях РФ та на окупованих територіях може мати системний характер, що поставить під серйозну загрозу здоров’я та життя незаконно утримуваних громадян України. 

“Виклик у вигляді пандемії нового вірусу, який не зважає на кордони та національну приналежність – це гарна нагода для РФ згадати про загальнолюдські цінності та норми міжнародного права. Закликаємо міжнародне співтовариство посилити політичний, економічний та санкційний тиск на РФ з метою припинення грубих порушень Росією прав людини та звільнення всіх незаконно утримуваних громадян України”, – йдеться в заяві МЗС.

Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала РФ надати меддопомогу Серверу Мустафаєву та Ернесу Аметову.

Джерело UATV
дата 23.03.2020
категорії Бранці Кремля
поділитися

Топ новин на UA|TV