Трагедія в Керчі: спецслужби РФ могли самі спровокувати події, – експерт

Андрій Дацюк відзначив, що в інформаційному просторі РФ багато нестиковок, як було й зі збитим "Боїнгом" на Донбасі

uatv
18.10.2018
Фото UATV

17 жовтня 2018 року в політехнічному коледжі окупованого міста Керч стався вибух невстановленого пристрою та відбулася стрілянина. У результаті НП, за останніми даними, загинула 21 людина, ще близько 60 отримали поранення, з них п’ятеро перебувають у комі. Одним із загиблих є ймовірний винуватець трагедії – 18-річний студент Владислав Росляков, який наклав на себе руки.

Експерт з питань національної безпеки Андрій Дацюк в інтерв’ю UATV розповів, чому слідчий комітет перекваліфікував кримінальну справу про вибух та стрілянину в коледжі в Керчі з теракту на статтю про вбивство двох і більше людей суспільно-небезпечним способом.

“Теракт передбачає політичні цілі, якщо ми говоримо про вузьке розуміння тероризму. Попри риторику РФ, там розуміють, що Крим – окупована територія, і що не всі жителі Криму зраділи цій окупації. Розуміючи, що це окупована, мілітаризована територія, що там відбувається нарощування військ, у цій ситуації варіант теракту для РФ був на першому місці”, – сказав експерт, додавши, що хоча справу й перекваліфікували на масове вбивство, кордони все-таки посилили, охорону також.

Дацюк відзначив, що з приводу Керчі в інформаційному просторі РФ багато нестиковок, як було й зі збитим “Боїнгом” на Донбасі. “Підозрілим є той факт, що дитина у 18 років отримала дозвіл на зброю, знайшла гроші на покупку патронів. І українська прокуратура розглядає версію саме теракту, тому що іноді спецслужби РФ, ще з часів російської імперії, самі ж і провокували такі події, а потім самі “боролися” з цим, щоб отримувати ордени, підвищувати посади та розкручувати певні політичні сценарії”, – говорить Дацюк.

За його словами, навіть на таких трагічних подіях Росія намагається отримати політичні дивіденди. “І наявна версія, що вбивця схожий на кримського татарина, говорить про те, що це була спроба маніпулювання аудиторією. Далі російська версія слідства покаже, чи будуть там використані політичні моменти”, – сказав експерт.

Дивіться телеверсію інтерв’ю з експертом із питань національної безпеки Андрієм Дацюком в програмі “Лицом к лицу” на UATV 18 жовтня в 21:00.

Наталія СОФІЄНКО, UATV

 

Джерело UATV
дата 18.10.2018
категорії Крим
поділитися

Топ новин на UA|TV