Товарообіг агропродукції між Україною та ЄС збільшився на 20%

uatv
15.05.2019
Фото з сайта pixabay.com

В перші три місяці 2019 року товарообіг сільськогосподарської продукції між Україною та Європейським Союзом склав $2,6 млрд, що на 20% більше, ніж за аналогічний період в минулому році.

Про це розповів заступник директора Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” Микола Пугачов, повідомляє прес-служба відомства.

За його словами, у І кварталі цього року, порівняно з відповідним періодом 2018 року, відбулося збільшення імпорту до $735 млн (+10%), збільшення експорту – до $1882 млн (+24%).

Найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС стали Нідерланди, Іспанія, Польща, Італія, Німеччина та Франція. Їх сукупна частка в обороті агропродукції складає близько 70%.

Україна найбільше експортує на європейський ринок зернові культури та соняшникову олію. З країн-членів Європейського Союзу наша держава імпортує переважно кукурудзу та соняшник для сівби, різні харчові продукти, шоколад, тютюн і алкогольні напої.

За три місяці 2019 року вітчизняні експортери вже повністю використали безмитні квоти на поставки меду, яблучного і виноградного соків, кукурудзи (основна і додаткова) та цукру, а також квартальну квоту на м’ясо птиці.

“Якщо існуючі темпи експорту збережуться, Україна за підсумками року в черговий раз оновить рекордний показник поставок агропродовольчої продукції до Європейського Союзу”, – підсумував Микола Пугачов.

Нагадаємо, що Україна увійшла до топ-3 постачальників агропродукції в ЄС.

Також повідомлялося, що за минулий рік експорт української агропродукції перевищив $17 млрд.

Джерело UATV
дата 15.05.2019
категорії Економiка
поділитися

Топ новин на UA|TV