Тортури в колонії продовжувалися і після оголошення “вироку”, – Балух (ВІДЕО)

uatv
16.09.2019
Фото Укрінформ-UATV

Колишній бранець Кремля Володимир Балух, який був звільнений 7 вересня, вперше дав пресконференцію.

Про це інформує UATV.

Балух подякував всім людям, які підтримували його в ув’язненні, президентові, високопосадовцям, правозахисникам, а також українським воїнам на Донбасі.

Журналісти продемонстрували фільм, де Володимир, ще перебуваючи в російському полоні, розповідає про тортури, які пережив в колонії міста Торжок (Тверська область).

“Садили на шпагат, били по ногах, в область печінки й нирок, голови, били ззаду. Я стояв обличчям до стіни в розтягнутому до жахливого фізичного болю вигляді”, – сказав Балух.

Він наголосив, що тортури відбувалися не лише під час допитів, але й після оголошення вироку.

Також Балух назвав нав’язане Кремлем отримання російського громадянства “моральними тортурами“.

Колишній бранець Кремля заявив, що держава пообіцяла йому вирішити проблеми з житлом.

“Щодо подальших планів скажу лише одне – хочу далі розбудовувати Україну, а щось конкретне сказати не можу”, – зізнався Володимир.

У свою чергу адвокат Дмитро Дінзе розповів, що Володимир Балух завжди виступав проти “системи”. Правозахисник зазначив, що всі політв’язні в РФ пережили тортури, моральні приниження і репресії.

Архієпископ Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент, який опікувався бранцями Кремля, розповів, що неодноразово відвідував їх в ув’язненні як громадський захисник, адже як духовну особу окупанти його не допускали.

Ієрарх наголосив, що особливо важким було спілкування з матерями політв’язнів.

Раніше повідомлялося, що 26 вересня Торжоцький міжрайонний суд Тверської області РФ розгляне скаргу сторони захисту українця Володимира Балуха у зв’язку з його безперервним перебуванням у ШІЗО.

Нагадаємо, Роман Сущенко й Олександр Кольченко розповіли про свої плани після полону.

Джерело UATV
дата 16.09.2019
категорії Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV