ТКГ обговорила звільнення утримуваних осіб у форматі “всіх на всіх”

uatv
16.09.2020
Фото Тwitter BelarusMID

Сьогодні, 16 вересня, відбулося засідання Тристоронньої контактної групи в режимі відеоконференції за участю делегацій України, Російської Федерації та за модераторства ОБСЄ. Переговори тривали близько 7 годин.

Про це повідомляє Офіс президента, інформує UATV.

Зазначається, що українська делегація закликала вжити вичерпних заходів з метою збереження всеосяжного режиму тиші, зокрема шляхом належного виконання пакету додаткових заходів із підтримки режиму припинення вогню.

Окрему увагу приділили виконанню домовленостей лідерів держав – учасниць Нормандського формату, досягнутих у Парижі, щодо забезпечення повного та безумовного доступу Міжнародного комітету Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб.

“Такий доступ українська сторона надає в повному обсязі, що підтверджується звітами про роботу міжнародних гуманітарних організацій в Україні”, – йдеться у повідомленні.

Окрім цього, висловлено чітку позицію України щодо доступу МКЧХ до утримуваних осіб на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях України, який повинен бути забезпечений найближчим часом.

Також під час засідання обговорили питання підготовки до чергового етапу взаємного звільнення утримуваних осіб за принципом “всіх на всіх”. Українська сторона наголосила, що українці, які незаконно утримуються на тимчасово окупованих територіях, мають бути звільнені невідкладно та без жодних політичних умов.

Глава української делегації Леонід Кравчук наголосив, що українська делегація поважає Нормандський формат і Мінські домовленості та готова до конструктивної й послідовної роботи задля відновлення територіальної цілісності України та досягнення миру.

“Ми завжди виконували й виконуватимемо всі домовленості, зокрема і про припинення вогню”, – сказав він.

Як повідомлялося, на засіданні 9 вересня ТКГ домовилася про спільне інспектування у районі Шумів. Пізніше в Офісі президента заявили про його зрив.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський увів до складу української делегації в ТКГ Вітольда Фокіна.

Джерело UATV
дата 16.09.2020
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×