Тест ДНК допоможе попередити серцевий напад, – вчені

Доктор Майкл Іноє стверджує, що майже половина коронарних захворювань серця виникають через спадковість

uatv
10.10.2018

Фото з сайта pinterest.com

Науковці дійшли висновку: люди, які народилися з підвищеним ризиком серцевого нападу, зможуть попередити його, пройшовши тест ДНК.

Про це повідомляє ВВС.

Вартість тесту, який визначає схильність до інфаркту  складатиме трохи більше 50 доларів. Тому для більшості людей він буде цілком доступним, йдеться у повідомленні.

Також вчені зазначають, що результати тестування допоможуть з’ясувати, чому люди з відсутністю очевидних факторів ризику, таких як підвищений вміст холестерину в крові, можуть мати інфаркт.

Генетичний тест можна буде зробити в будь-якому віці, оскільки ДНК людини не змінюється впродовж життя. Теоретично, діти також зможуть проходити тест.

Провідний дослідник з Бейкерського інституту серця і діабету (Австралія) і Кембріджського університету, доктор Майкл Іноє розповів, що майже половина коронарних захворювань серця виникають через спадковість, інша половина – через нездоровий спосіб життя і навколишнє середовище.

20% відсотків учасників генного тесту, які розмістилися на початку “геномної шкали ризику”, мають в чотири рази більший ризик заробити коронарну (ішемічну) хворобу серця (КХС), аніж 20%людей наприкінці цієї шкали.

Нагадаємо,  нещодавно британські вчені створили “розумні” штани, які допомогають ходити інвалідам.

Джерело ВВС
дата 10.10.2018
категорії Наука
поділитися

Топ новин на UA|TV