Тернопіль став переможцем конкурсу “Молодіжна столиця України”

uatv
11.12.2019
Фото Сабухи Новрузова

10 грудня відбувся фінал конкурсу “Молодіжна столиця України“, який проводиться за ініціативи Міністерства молоді та спорту, Українського інституту міжнародної політики та Національної молодіжної ради України. Цього року переможець – місто Тернопіль.

Конкурс “Молодіжна столиця України” відбувається уже третій рік поспіль. Цього року заявки на участь подали 48 міст. В заявці необхідно було надати відповіді на ключові питання щодо діяльності молодіжних рад міст та їхньої співпраці з міською радою. Основним критерієм відбору стали зацікавленість і спроможність міста якісно змінювати молодіжну політику на міському рівні, вносити питання молодіжної політики до пріоритетів розвитку громади, залучати молодь до співпраці. З наданих заявок обрано десятку лідерів, які 10 грудня мали змогу презентувати свої міста, проєкти й досягнення молодіжних організацій, а також плани розвитку на наступний рік. На основі презентацій члени Наглядової ради шляхом таємного голосування обрали молодіжну столицю України-2019 – місто Тернопіль.

“Те, що відбувається на цьому конкурсі, є надзвичайно цінним для загалом молодіжної політики. Тому що все більшій кількості молодих українців стає зрозуміло, що вони можуть бути агентами змін у своїх містах, можуть бути почутими, можуть бути поруч із міським головою, чи із заступником, і разом говорити про те, як місто діятиме в ролі молодіжної столиці, що місто може зробити для того, щоби стати більш дружнім для молоді. Тому я дякую кожному та кожній із вас, ви – неймовірні», – звернувся до конкурсантів заступник міністра культури Олександр Ярема.

“Дуже важливо, що крім великих міст-мегаполісів беруть участь і невеликі містечка. І приклад молодіжної столиці-2019 свідчить про те, що не обов’язково бути містом-мільйонником, щоб претендувати на цей статус, – додав Олександр Ярема. – Молодіжна політика для нас – це не тільки про День молоді чи заходи для молоді, це про все те, що молодь турбує, що є важливим, і тому кроссекторальність молодіжної політики для нас не порожні слова, а реальний стан речей”.

Нагадаємо,національний конкурс “Молодіжна столиця України” проводиться щороку,відзначаючи найкраще місто країни для проживання й розвитку молоді. У 2018 році переможцем конкурсу став Львів, у 2019-му – Кам’янець-Подільський

Олександра РУДЬКО, UATV

Джерело UATV
дата 11.12.2019
категорії Новини партнерів
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×