Телеканал “Дом” висвітлюватиме заходи з вшанування пам’яті геноциду кримських татар

uatv
13.05.2021
Фото з сайта kanaldom.tv

15 травня о 20:30 в Херсоні відбудеться вечір-реквієм, присвячений вшануванню пам’яті трагічних подій, які сталися з кримськотатарським народом 18 травня 1944 року.

На центральній площі Свободи буде організовано музичний перформанс за участі етногурту “ДахаБраха” та співачки Джамали, а також із залученням кримськотатарських хореографічних колективів.

Про те, як з’явилась така ідея, розповідає директор з розвитку благодійної організації “Кримськотатарський культурно-спортивний центр “Куреш” Ібрагім Сулейманов.

“Кілька років тому ми з колегами – Лілією Джаксім і Сусанною Ізмайловою – обговорювали заходи, які проводяться 18 травня до Дня геноциду кримськотатарського народу. І дійшли висновку, що традиційний підхід у вигляді мітингів не те щоб застарів, але був недостатньо ефективним. І ми дійшли висновку: потрібно придумати формат, який був би цікавий людям, який об’єднав би людей незалежно від національності, щоб показати всю біль і трагедію, які пережив кримськотатарський народ за ці вже 77 років”, – сказав Сулейманов.

Для реалізації ідеї організатори почали шукати донорів. У 2019 році виграли конкурс від Міністерства молоді та спорту – планували перший масштабний захід провести у 2020 році, але пандемія внесла свої корективи, і плани довелося відкласти.

“Цього року зовсім випадково я зустрівся з керівником ГО “Нова генерація” Оксаною Глебушкіною. Нам разом вдалося знайти потужного партнера – Агентство США з міжнародного розвитку USAID – й ідея почала втілюватися в життя”, – розповів Ібрагім Сулейманов.

До реалізації ідеї підключилися й інші партнери.

“Наприклад, команда ГОГОЛЬFEST, впевнений, своїм професіоналізмом, своїм баченням, створить достатньо якісний культурний продукт”, – додав Сулейманов.

Підтримала ідею проведення заходу й команда державного підприємства “Мультимедійна платформа іномовлення України”, до складу якого входять телеканали “Дом” та UATV.

“Не можна припиняти говорити про такі історичні події, як геноцид кримських татар. Особливо сьогодні, коли Україна сьомий рік поспіль потерпає від російської окупації. Ми хочемо, щоб люди, які опинилися на тимчасово окупованих територіях в Криму, розуміли, що ми не забуваємо про їхню історію і робимо все можливе, щоб трагічні події 1944-го не повторилися. Такі ініціативи дуже важливі та повністю співпадають з цінностями телеканалу “Дом”, тому ми завжди готові їх підтримати”, – зазначила генеральна директорка ДП “МПІУ” Юлія Островська.

На центральній площі Херсону сцена буде розташована перед колишнім кінотеатром “Україна”, будівля якого стане “полотном” для світлової проєкції. Масштабні та незвичайні декорації розроблені спеціально для цієї події.

Режисер Владислав Троїцький створить музичний перформанс, який дасть змогу побачити й відчути, через що довелось пройти цілому народу, щоб сьогодні бути тут. Глядачі побачать життя кримських татар у Криму до депортації. І те, що сталося вночі 18 травня 1944 року.

Завдяки участі кримськотатарських колективів глядачі зможуть поринути у світ кримськотатарської культури, а голосом відомого актора та режисера Ахтема Сеітаблаєва почують реальні історії та спогади тих, хто пережив геноцид.

Організатори планують говорити про пам’ять, трагедію та її наслідки для сучасників, про боротьбу, єднання та повернення, про життя, яке завжди перемагає.

Подію буде проведено згідно з вимогами МОЗ у зв’язку з запровадженням карантинних обмежень, дотриманням температурного та маскового режимів.

Організатори: благодійна організація “ККСЦ “Куреш” спільно з ГО “ГОГОЛЬFEST”, Агентством США з міжнародного розвитку USAID, за підтримки ГО “Нова генерація” та державного телеканалу “Дом”.

Раніше повідомлялося, що телеканал “Дом” став медіапартнером ІІІ Всеукраїнських Cool Games.

Також нагадаємо, що телеканал “Дом” відкрив перше бюро в Донецькій області.

Джерело UATV
дата13.05.2021
категорії ДОМ
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×