Телеканал “Дом”: що показуватиме та як фінансуватиметься

uatv
02.03.2020
Фото Укрінформ-UATV

Новий телеканал “Дом”, який був створений для тимчасово окупованих територій, уже мовить в тестовому режимі. За словами в. о. генерального директора телеканалу UATV Юлії Островської, завданням каналу буде донести до жителів Луганської, Донецької областей і Криму меседж про те, що Україна є нашим спільним домом.

Про це вона сказала під час презентації нового каналу для ТОТ сьогодні, 2 березня, повідомляє UATV.

Новостворений телеканал допоможе повернути у порядок денний мешканців тимчасово окупованих територій політичне, культурне, суспільне та спортивне життя України. Інструменти, які застосовуватимуться для цього, виходять із запитів цільової аудиторії, зазначила вона.

“Відомо з тих же соціологічних опитувань, що люди дуже втомилися від політизованого контенту і бажають бачити на своїх “блакитних екранах” щось більш комфортне, мотиваційний контент, який даватиме змогу розслабитися та отримати запевнення в кращому майбутньому”, – зазначила Юлія Островська.

Тому в основу концепції сітки мовлення поклали принцип “оптимістичного ТБ“. Серед акцентів, на які буде звертатися основна увага: “ми” – головне слово, незалежно від того, якою мовою ми говоримо.

Керівник нового телеканалу додала, що наразі “Дом” має три корпункти на лінії розмежування, і ця мережа розширюватиметься.

За словами заступника керівника Офісу президента Кирила Тимошенка, на каналі “Дом” показуватимуть найпреміальніший контент, зокрема, серіали, спортивні трансляції тощо. Найближчим часом планується запуск власних новин і токшоу. А впродовж двох років телеканал має повністю вийти на власне виробництво.

“Через те, що канал показує контент інших медіагруп, він транслюється лише в цифровому телебаченні. На супутнику й у кабелі буде тільки тоді, коли буде власне виробництво”, – зазначив Кирило Тимошенко.

Він додав, що контент для телеканалу надаватимуть чотири медіагрупи: StarLightMedia, “1+1”, “Україна” та “Інтер”.

Також перший заступник міністра культури, молоді та спорту Анатолій Максимчук під час презентації повідомив, що телеканал “Дом” фінансуватиметься з держбюджету, але надалі матиме комбіноване фінансування.

“На сьогодні є передбачені в бюджеті кошти. Власне, ми на них поки розраховуємо. Інших грошей, на жаль, немає. Але ми зараз ведемо перемовини з великою кількістю міжнародних партнерів, міжнародних донорів, які виявили бажання та дуже активно хочуть допомагати з тим, щоб був контент, щоб вони надавали контент”, – наголосив Максимчук.

За його словами, у бюджеті на наступний рік буде закладене більше фінансування на телеканал для ТОТ.

Дуже важливою на цьому етапі є домовленість з медіагрупами про надання свого контенту для телеканалу “Дом”, зазначив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв. Це допоможе зменшити навантаження на державний бюджет у найближчі роки.

“Щодо іномовлення – це буде той самий, в принципі, концепт, який був. Іномовлення має бути, в першу чергу, інформаційним. Це теж не такі великі гроші. Якби ми тягнули все з державного бюджету, щоб робити дорогий розважальний контент, то це, звичайно, нам було б дуже важко. Але я наголошую, є стратегічна домовленість з медіагрупами, тому ми переконані, що це найближчими роками не буде надто важким тягарем для державного бюджету”, – сказав Потураєв.

Також він додав, що контент, який надаватимуть медіагрупи – розважальний.

“Тобто медіагрупи, які надаватимуть цей контент, не матимуть впливу на інформаційну політику каналу. Це виключно розважальний контент”, – наголосив Потураєв.

За його словами, канал подаватиме інформацію про події в Україні об’єктивно.

“Звичайно, що ніхто не буде на цьому каналі говорити про повстанців, про громадянську війну, замість лінії розмежування називати її “лінією любові”, російські танки – “рожевими єдинорогами”, які приїхали до нас із любов’ю з Росії”, – наголосив нардеп.

Юлія Островська додала, що “Дом” показуватиме приблизно 15% контенту виробництва студії “Квартал 95“. Але сітка мовлення ще формується.

LIVE | Презентація концепції нового телеканалу "Дім" для тимчасово окупованих територій

LIVE | Презентація концепції нового телеканалу для тимчасово окупованих територій

Опубліковано UATV українською Понеділок, 2 березня 2020 р.

Нагадаємо, в Україні презентували телеканал для тимчасово окупованих територій.

За словами в. о. керівника каналу, він має допомогти пробудити в жителів ТОТ відчуття єдності з Україною.

Джерело UATV
дата 02.03.2020
категорії ДОМ
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×