Тариф на екстрену медичну допомогу збільшать у 2,5 раза, – Степанов

uatv
16.09.2020
Фото МОЗ

Новий тариф на наступний рік на надання екстреної медичної допомоги заплановано збільшити у 2,5 раза.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, інформує пресслужба МОЗ.

За його словами, нині тариф становить 164 гривні.

“До цього було 116 гривень. На наступний рік ми запропонували, щоб це було 412 гривень. Це у два з половиною рази більше чинного тарифу. За нашими підрахунками, новий тариф покриватиме усі витрати на надання цієї медичної послуги”, – сказав Степанов.

Читайте також: Оновлення автопарку, підвищення зарплат: Степанов представив план реформи екстреної медицини (ВІДЕО)

Міністр також пояснив, що сума, яка в місяць сплачується екстреній медичній допомозі, рахується так: кількість людей, яка проживає в місті, множиться на 164 гривні. Ці кошти йдуть на заробітну плату працівникам, пальне для машин екстреної медичної допомоги та медичні засоби, які знаходяться в каретах “швидкої”.

“Коли ми говоримо про підвищення тарифу на надання екстреної медичної допомоги, то треба встановити відповідні індикатори якості. Перший – час приїзду. Зараз лише 31% бригад доїжджають у терміни, встановлені державою. На наступний рік ми закладаємо, що буде не менше 60%, у 2022 році – 75%, а на 2023 рік – не менше 85%. Тобто у нас є конкретний план реформування екстреної медичної допомоги. Ми розрахували це на 3-4 роки. Також сюди входить маршрутизація пацієнтів. Наприклад, якщо є хворий з інфарктом чи інсультом, то його відразу повинні відвезти в ту лікарню, яка визначена для лікування цього хворого. Більше того, коли пацієнта везуть, то бригада екстреної допомоги повинна повідомити в лікарню, щоб відразу після прибуття пацієнту почали надавати медичну допомогу, особливо в разі критичного стану“, – зазначив Степанов.

Раніше Степанов назвав регіони з найбільшим приростом хворих на коронавірус.

Джерело UATV
дата 16.09.2020
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×