Ситуація з коронавірусом: президент закликав покращити інформування громадян

uatv
26.01.2020
Фото ОП

Президент України Володимир Зеленський заслухав керівництво Міністерства охорони здоров’я щодо ситуації з коронавірусом, який поширюється з Китаю, та заходів, яких відомство вживає у зв’язку з цим.

Про це повідомляє UATV із посиланням на Офіс президента.

Так, міністр Зоряна Скалецька повідомила, що наразі в Україні не зафіксовано зараження цим вірусом. Виявлені випадки, про які повідомляли ЗМІ, були звичайним грипом.

За словами міністра, постійно працює оперативний штаб з узгодження необхідних медичних та міжвідомчих дій.

МОЗ підготувало порядок реагування для лікарень і лікарів, служб, відповідальних за перетин кордону, та лабораторій. 

“Сьогодні для всіх очевидні процедури в разі виявлення, необхідності лікування та діагностування. Є готовність у лабораторіях і по тест-системах для виявлення та виключення підозрілих випадків щодо того, чи стосуються вони китайського коронавірусу. Взаємодія з міжнародними організаціями, які моніторять на глобальному, міждержавному рівні, щоденна”, – наголосила Скалецька.

Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що налагоджена постійна оперативна комунікація з прикордонною службою, зокрема в аеропортах, підготовлено інструкцію, як реагувати й перевіряти пасажирів. 

Ляшко запевнив, що в Україні готові лікувати вірус, якщо його буде виявлено.

“Ті технології, які допомогли вилікувати людей у Китаї, застосовуються і в Україні. Наші інфекціоністи знають про них і готові нимискористатися. За допомогою таких же технологій вони лікують грипоподібнізахворювання», – зазначив чиновник.

Президент наголосив на необхідності покращити інформування громадян та сформувати чіткі рекомендації. 

“Треба посилити комунікацію. Люди її не бачать. У новинах нам повідомляють лише статистику – дей скільки випадків. Але не кажуть, що нам потрібно робити. Необхідно сформувати рекомендації першочергових дій, які необхідно робити людям навіть у разі буденного сезонного захворювання на ГРВІ”, – наголосив Зеленський.

Глава держави запропонував укомплектувати в аеропорту “Бориспіль” медичний штаб або тимчасову службу. 

Представники МОЗ додали, що нині розглядається також можливість створення спеціальної лабораторії для оперативного виявлення вірусів.

Нагадаємо, з 26 січня в аеропорту “Бориспіль” реалізовуватимуть скринінг пасажирів із Китаю та перевірятимуть їх інфрачервоними термометрами.

Джерело UATV
дата 26.01.2020
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×