Ситуація з коронавірусом на Донбасі загострюється, – Defense Express

uatv
25.03.2020
Фото Укрінформ

Незважаючи на заяви представників окупаційних адміністрацій про відсутність на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей інфікованих коронавірусом COVID-19, санітарно-епідеміологічна ситуація там швидко загострюється.

Про це свідчить проведений Defense Express аналіз інформації з відкритих джерел та отриманої від родичів вимушених переселенців із Донецької та Луганської областей, які проживають на тимчасово окупованих територіях, пише UATV.

Зазначається, що основні зусилля окупаційної адміністрації наразі спрямовуються не на здійснення карантинних заходів та лікування хворих, а на приховування фактів захворювання на коронавірус місцевого населення.

Як повідомляють мешканці тимчасово окупованих територій, у лікарні №4 Луганська перебувають двоє хворих із симптомами коронавірусу, які на початку березня 2020 року повернулись з Італії. Наявність вірусу COVID-19 було підтверджено 14 березня після надходження партії експрестестів із РФ.

Станом на 21 березня у цій же лікарні перебували вже 7 людей із симптомами коронавірусу. Водночас щонайменше 17 жителів Луганська на той час були на самоізоляції вдома з підозрою на зараження COVID-19.

Окрім цього, у лікарнях на тимчасово окупованій території Луганської області лише протягом тижня у 350 людей зафіксовано захворювання ГРВІ та у 40 – пневмонію.

Схожою є ситуація і на тимчасово окупованих територіях Донецької області. 

Також повідомляється, що останнім часом помітне зростання кількості захворювань на ГРВІ та пневмонію. Зокрема, на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей лише за період із 10 по 17 березня зафіксовано 27 летальних випадків, спричинених ускладненнями ГРВІ. Загалом із 1 лютого було зареєстровано 1676 негоспітальних пневмоній, з яких 43 – з летальними наслідками (тестові системи для виявлення COVID-19 на той час були відсутні).

“Все це призводить до того, що наразі зростає занепокоєння громадян, що мешкають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, через неспроможність російської окупаційної влади забезпечити належний рівень проведення профілактичних заходів та надання медичної допомоги населенню в умовах погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації, пов’язаної з поширенням коронавірусу COVID-19”, – йдеться в повідомленні.

Раніше омбудсмен Людмила Денісова розповідала про ситуацію з коронавірусом на окупованому Донбасі.

Джерело UATV
дата 25.03.2020
категорії ООС (АТО)
поділитися

Топ новин на UA|TV