“Свобода віри”: UATV запустив новий цикл сюжетів про релігії

uatv
10.09.2019
Скрин с видео

В Україні, за даними Національної академії наук, близько 37 тисяч релігійних організацій. І це не тільки новостворена Православна церква України. 

Показати, як живуть і розвиваються найпопулярніші релігійні течії в нашій країні, вирішили кореспонденти UATV.

Перша серія із циклу розповідає про іслам –  віру, яка прийшла в Україну в VIII чи IX столітті – ще до хрещення Київської Русі. Принаймні, так стверджують релігієзнавці. У наш час іслам продовжує об’єднувати кримських татар і турків, а також багатьох інших людей по всьому світу. 

“Щонайменше 1 мільйон людей тут, в Україні, вірить в Аллаха і читає Коран. Хтось говорить, що Бога немає. Є тільки розум, який ніколи не вмирає і не народжується. У це вірять буддисти школи Карма Кагью. І вони є в Україні. Тут – мозаїка релігій і культур. Ми можемо обирати, у що чи в кого вірити. Це і є основним меседжем нашого серіалу – свобода вибору”, – розповідає авторка Наталія Чекотун.

Окрім ісламу, новий серіал “Свобода віри” познайомить глядачів українського іномовника із такими релігіями, як буддизм, іудаїзм, даосизм та, звісно, Українська греко-католицька церква.

Наталія говорить, що серіал насичений цікавими та маловідомими фактами про світові релігії в Україні. “Могли б ви уявити буддистів у лавах українських козаків? А це, виявляється, історичний факт. Першими буддистами в Україні були калмики. Вони регулярно спілкувалися з козаками до XVII століття. Зараз в Україні є близько 60 буддійських громад”, – ділиться кореспондентка UATV.

Цикл сюжетів “Свобода віри” дивіться до 13 вересня у випусках новин українською, англійською та російською мовами.

Переглянути всі серії можна за посиланням.

Джерело UATV
дата 10.09.2019
категорії Новини телеканалу
поділитися

Топ новин на UA|TV