Світова спільнота має посилювати тиск на РФ у всіх випадках насильницьких зникнень, – МЗС

uatv
30.08.2020
Фото Укрінформ

У Міжнародний день жертв насильницьких зникнень МЗС України закликає світову спільноту не залишати поза увагою долю осіб, зниклих, викрадених чи безвісти зниклих на тимчасово окупованих Росією територіях України в Криму та на Донбасі.

Про це повідомляє UATV із посиланням на сайт МЗС.

Як зазначається, прокуратурою Автономної Республіки Крим та м. Севастополь здійснюється процесуальне керівництво у 115 кримінальних провадженнях за 117 фактами насильницького зникнення, позбавлення волі та викрадення людей. У більшості випадків були виявлені факти, що свідчать про причетність до зникнень російської окупаційної влади. Зафіксовано випадки залякувань родичів зниклих, свідків, а також відсутність ефективного розслідування.

“Як і в загальній картині переслідувань незгодних із політикою Москви, серед жертв насильницьких зникнень в окупованому Криму більшість становлять кримські татари”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Окупація Криму: до санкцій ЄС проти Росії приєдналися шість країн

У МЗС нагадали, що Решат Аметов був викрадений під час одиночного мовчазного протесту проти вторгнення Росії в Крим і закатований на смерть у березні 2014 року. Водночас Ервін Ібрагімов, член регіонального Меджлісу Бахчисарая та виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар, був викрадений 24 травня 2016 року, його доля досі невідома. В обох випадках правозахисники звинувачують окупаційну владу у відсутності ефективного розслідування.

“Факти насильницьких зникнень українських та кримськотатарських активістів в окупованому Криму відображено в позові України проти Російської Федерації у справі про порушення російською стороною Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, який у 2017 році подано нашою державою до Міжнародного суду ООН. Світова спільнота має тримати такі порушення з боку Росії як держави-окупанта у фокусі своєї постійної уваги та посилювати тиск на РФ у всіх випадках насильницьких зникнень”, – зазначають у відомстві.

МЗС наголошує на важливості посилення міжнародного тиску на РФ з метою виконання нею зобов’язань як держави-окупанта відповідно до міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини.

Раніше Володимир Зеленський заявив, що чинна влада працюватиме над створенням переговорного майданчика, який сприяв би поверненню півострова під український контроль

Джерело UATV
дата 30.08.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×