Світова культурна спільнота закликає звільнити Олега Сенцова та всіх українських бранців

Голодування Сенцова "зобов’язує Європу та весь світ не забувати про Україну, Крим та Донбас", – переконані митці

uatv
09.11.2018

Фото з сайта uain.press

Сьогодні, 9 листопада, французьке видання Le Monde опублікувало відкритий лист митців та інтелектуалів з усього світу. У ньому  вони  звертаються до лідерів європейських країн та закликають їх  зобов’язати Путіна негайно звільнити українського режисера Олега Сенцова та всіх інших українських політв’язнів.

Про це повідомляє Громадське.

Лист підписали відомі культурні діячі, серед яких  філософ Славой Жижек, історик  Галя Акерман, віце-президент французького Сенату Давід Ассулін, історик Ален Безансон, філософ Паскаль Брюкнер, письменник Еммануель Каррер, політик Даніель Кон-Бендіт, режисер Жан-П’єр Дарденн, філософ Мішель Ельчанінофф, режисер Стефан Фонкінос, есеїст Рафаель Ґлюксман, режисер Акі Каурісмякі, режисер Вім Вендерс та багато інших відомих людей.

“Глави демократичних держав повинні зобов’язати президента РФ звільнити українського режисера Олега Сенцова. З огляду на мовчання Кремля, настав час, щоби європейські лідери вжили заходів”, – йдеться у листі, оприлюдненому в Le Monde.

Голодування Сенцова “зобов’язує Європу та весь світ не забувати про Україну, Крим та Донбас”. Воно “нас попереджає… про небезпеку, що несе путінська Росія демократії та її цінностям: свободі, повазі між народами, миру”, – наголошують митці.

Крім того, у  листі  вони також нагадують про те, що 10 листопада на запрошення президента Франції Еммануеля Макрона до Франції з нагоди 100-ї річниці завершення Першої світової прибудуть сто лідерів держав світу, серед яких і Путін.

Тож активісти закликають “використати всі засоби, які є у їхньому розпорядженні для того, аби змусити РФ поважати міжнародне право”.

Серед інших вимог – “розпочати розслідування у рамках Ради ООН з прав людини; розширити Мінські угоди, щоб уможливити обмін в’язнями, зокрема Олега Сенцова; визнати Росію винною в рамках провадження Європейського суду з прав людини”. Якщо це не вдасться – накласти санкції на рівні Євросоюзу на тих, хто задіяний у справу Сенцова – подібно до “акту Магнітського”.

Нагадаємо,  нещодавно Олег Сенцов написав лист з ув’язнення, де розповів про своє самопочуття. Політв’язень почуває себе набагато краще, ніж місяць тому.

Український режисер  став лауреатом премії ім. Сахарова, яку вручає Європарламент. 

Джерело Громадське
дата 09.11.2018
категорії Бранці Кремля
поділитися

Топ новин на UA|TV