Світлодарська дуга: бійці Нацгвардії перебувають під постійними обстрілами бойовиків (ФОТО, ВІДЕО)

uatv
14.11.2019
Фото Ігор Меделян/UATV

Позиції бійців Національної гвардії України, які несуть службу на Світлодарськй дузі, щодня перебувають під вогнем противника.

Про це повідомляє кореспондент UATV Ігор Меделян з передової.

Військові авто неподалік від зони бойових дій рухаються з вимкненими фарами, щоб не привертати уваги противника. Адже на позиціях рано темніє, а чим ближче до ночі – тим сильніше стрілянина.

Обстріли тільки затихають, і бойовики знову починають. І так у нас триває всю війну”, – розповідають військові.

Під час обстрілу журналістів відводять в більш безпечне місце. І тільки коли закінчується стрілянина, бійці виводять представників медіа в безпечну зону.

Щоб потрапити в окопи, доводиться переміщатися швидко, по черзі, і лише за командою бійців. Короткі перебіжки дають більше шансів вижити і потрапити на позиції неушкодженим.

“Працював противник з ПТРД – протитанкової рушниці, працював з СПГ або так званої “Алабами”: чіпляють на РПГ через перехідник 82-мм міну і запускають”, – зазначає після чергового обстрілу військовий.

У такій ситуації на передовій шанують одне з головних правил піхотинців – де встав, там і копай, і бажано глибше. У деяких місцях землю доводиться підривати.

Бійці Нацгвардії також допомагають місцевим жителям. Так, вони допомогли чоловікові, у якого стався епілептичний припадок. Людині стало погано просто під час роботи, і йому пощастило, що поруч опинилися українські бійці.

“Надали першу допомогу, ніби як було все добре, реагував потім, після всього, на наші запитання”, – розповідає гвардієць.

Через кілька хвилин бойовий медик, якого викликали на допомогу, забрав потерпілого в місцеву лікарню.

Для цих хлопців це – звичайна служба українського народові. Адже присягу на вірність вони виконують і перебуваючи на передовій, і за її межами.

Джерело UATV
дата 14.11.2019
категорії ООС (АТО)
поділитися

Топ новин на UA|TV