Сущенко розповів, як ФСБ хотіла його завербувати

uatv
11.09.2019
Скрін UATV

Український журналіст Роман Сущенко, який був нещодавно звільнений з російського ув’язнення, вперше дав пресконференцію після обміну полоненими.

Про це інформує UATV.

Колишній бранець Кремля розповів, як його хотіли завербувати представники російської спецслужби.

“Спроби такі були одразу у вечір затримання, десь після 20:00. Прийшов заступник першого відділу Слідчого управління ФСБ, підполковник. Він просто запропонував співпрацю зі слідством. Це відбулося після того, як я познайомився з їхнім державним адвокатом, якого пропонують під час подібних випадків. Мені сказали, що термін за підозрою у скоєнні злочину передбачає до 20 років ув’язнення”, – згадує Сущенко.

За його словами, що це був вдало спланований психологічний момент.

“Я не погодився, сказавши, що “я вас почув” – і все. Після того спроб із боку спецслужб РФ не було. Єдине, що були пропозиції співпраці від оперативників пенітенціарної системи РФ, зокрема у слідчому ізоляторі “Матроська тиша“, де я чекав етапування“, – додав експолітв’язень.

Також Сущенка намагалися змусити підписати згоду на співробітництво.

У свою чергу громадський захисник журналіста Марк Фейгін заявив, що ФСБ на застосовувала тортури до Сущенка через “публічність його кейсу”.

“Вибивання, згода на співпрацю – це один із найважливіших способів роботи оперативних служб, передусім ФСБ, з політичними в’язнями. Тому що співпраця – спосіб прив’язати до себе, спосіб тиску і зв’язку. Роман був позбавлений тортур, фізичного й психологічного тиску ФСБ саме в силу публічності його кейсу”, – підсумував правозахисник.

Нагадаємо, що Сущенко анонсував аукціон своїх картин на користь політв’язнів.

Раніше повідомлялося, що Романові Сущенку на 20 років заборонили в’їзд до РФ.

Джерело UATV
дата 11.09.2019
категорії Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV