Суд закрив справу мера Харкова Геннадія Кернеса

З липня на засідання не приїжджали потерпілі та прокурори

uatv
10.08.2018

Фото: KHARKIV Today

Сьогодні, 10 серпня, суддя Київського районного суду Полтави Андрій Антонов оголосив рішення у справі харківського міського голови Геннадія Кернеса, якого звинувачували у викраденнях і тортурах активістів харківського Євромайдану.

Про це повідомляє KHARKIV Today.

Потерпілий Сергій Ряполов прибув до суду. Другого потерпілого Олександра Кутяніна і прокурорів не було. Суддя Андрій Антонов зайшов в зал приблизно о 10:35 і, в порушення процесуальних норм, почав читати рішення.

Він повідомив, що у справі Геннадія Кернеса було проведено 75 засідань, під час яких були допитані свідки, експерти, потерпілі. Також були вивчені письмові та відеодокази. Сторону обвинувачення представляли 19 прокурорів Генпрокуратури.

За словами судді, сторона звинувачення систематично намагалася перекласти відповідальність докази вини обвинуваченого на суд. Суддя зазначив, що з 2 липня прокурори, потерпілі та їхні адвокати перестали відвідувати засідання суду. Зокрема, проігнорували участь у дебатах.

“Відповідно до статті 370 Кримінально-процесуального кодексу України вирок не може ґрунтуватися на припущеннях. Рішення суду повинно бути законним, обґрунтованим і мотивованим”, – наголосив Андрій Антонов.

Оскільки прокурори і потерпілі систематично не з’являлися на засіданнях без поважної причини, суд прийшов до висновку, що вони відмовилися від обвинувачення. І на цій підставі ухвалив закрити кримінальне провадження проти Геннадія Кернеса.

Рішення по справі, яка розглядалася майже чотири роки, суддя Антонов зачитував 55 хвилин.

Після засідання харківський мер заявив, що очікував виправдувальний вирок.

Нагадаємо, у Харкові перенесли суд над екс-мером Слов’янська на 24 вересня. Адвокати Нелі Штепи Олександр Тананакін і Олександр Шадрін подали клопотання про перенесення засідання через стан здоров’я Нелі Штепи. Вони заявили, що їхня підзахисна хвора на цукровий діабет, її готують до шунтування – операції на серці, а крім того, вона має проблеми з зором.

Джерело KHARKIV Today
дата 10.08.2018
категорії Суспільство
поділитися
Топ новин на UA|TV