Суд в Гаазі отримав відомості про незаконний “призов” кримчан в армію РФ

uatv
21.04.2019
Фото Укрінформ-UATV

Відомості про “призов” жителів окупованого Криму в армію Росії направили до Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група на своїй сторінці в Facebook.

Відзначається, що під час весняного “призову” близько 2800 жителів незаконно анексованого Криму будуть спрямовані на службу до лав окупантів на території РФ.

“Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду вже отримав зібрані експертами докази незаконного “призову” в армію РФ в Криму, який є порушенням 4-ї Женевської конвенції“, – проінформували правозахисники.

За даними організації, повідомлення про військові злочини Росії в Криму, в тому числі про примусовий “призов” в армію країни-окупанта, правозахисники разом з прокуратурою Автономної Республіки Крим направили до МКС ще в 2018 році.

“Експерти Кримської правозахисної групи сподіваються, що ці матеріали дозволять прокурору МКС відкрити розслідування по Україні, в тому числі по військовим злочинам в Криму, і допоможуть в роботі на міжнародному рівні“, – сказано в повідомленні.

Аналітик Кримської правозахисної групи Олександр Сєров наголосив, що Женевська конвенція регулює те, як країна-окупант повинна ставитися до населення на захопленій території, і забороняє пропаганду або призов цих жителів в армію країни-окупанта.

“З точки зору міжнародного гуманітарного права це є злочином. Відповідно, всі факти, які підтверджують проведення призову на окупованій території, повинні збиратися і передаватися до Міжнародного кримінального суду, який, як ми очікуємо, повинен рано чи пізно почати провадження у цій справі і залучити винних до відповідальності”, – додав він.

Раніше повідомлялося, що на окупованому Донбасі терористи влаштовують облави на осіб призовного віку.

Джерело UATV
дата 21.04.2019
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×