Суд в Гаазі: 21 листопада відбудуться слухання у справі захоплення українських моряків

uatv
18.11.2019
Фото Twitter МЗС України

У четвер, 21 листопада, відбудуться перші слухання арбітражного трибуналу у справі щодо порушення імунітету трьох українських військово-морських суден та 24 членів їхніх екіпажів (Україна проти Російської Федерації) за Конвенцією ООН з морського права.

Про це розповіла на своїй сторінці в Facebook заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

“Поки “Нікополь”, “Бердянськ” і “Яни Капу” прямують додому в Одесу, команда Міністерства закордонних справ прямує в Гаагу“, – написала вона.

Зеркаль нагадала, що Україна розпочала боротьбу за захоплених моряків і кораблі з моменту їх незаконного затримання, а 1 квітня 2018 року повідомила РФ про спір за Конвенцією ООН з морського права, оскільки захоплення та утримання українських військово-морських кораблів та членів їхніх екіпажів є грубим порушенням імунітетів військових кораблів, гарантованих нормами міжнародного звичаєвого та морського права.

За її словами, Міжнародний трибунал з морського права 25 травня 2019 року на запит України зобов’язав Росію негайно повернути під контроль України “Нікополь”, “Бердянськ” і “Яни Капу” та 24 членів їхніх екіпажів.

Нагадаємо, що захоплені українські катери прибули в район очікування.

Джерело UATV
дата 18.11.2019
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×