Суд Києва визнав протиправною націоналізацію Приватбанку

Фото із сайта privatbankvip.com.ua

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до НБУ і Кабінету Міністрів щодо націоналізації Приватбанку.

Про це інформують на офіційному сайті суду.

“Суд визнав протиправними рішення відповідачів, наслідком яких стала націоналізація ПАТ “КБ “Приватбанк”, та визнав нечинним з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій банку”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що процедура виведення Приватбанку з ринку порушувала норми чинного законодавства.

“Підставами для ухвалення такого рішення були, в тому числі, недоведеність відповідачами наявності визначених законом підстав для віднесення ПАТ “КБ “Приватбанк” до категорії неплатоспроможних, внаслідок чого в подальшому було ініційовано процедуру його націоналізації, та власне порушення процедури націоналізації банку, порядок якої регламентований на законодавчому рівні”, – повідомила прес-служба суду.

“Таким чином, процедура націоналізації ПАТ “КБ “Приватбанк” була визнана судом безпідставною та такою, що здійснена з численними порушенням діючого на той момент законодавства, наслідком чого стало неправомірне втручання держави у право акціонерів банку, у тому числі позивача, мирно володіти належним їм майном, що є порушенням як вимог національного законодавства, в тому числі Конституції України, так і положень міжнародних стандартів у цій сфері”, – йдеться у повідомленні.

У НБУ заявили, що оскаржать це рішення.

“Рішення суду не набрало законної сили та буде оскаржене Національним банком. Ми продовжимо доводити законність дій та прийнятих рішень регулятора в апеляційній інстанції. Вкотре звертаємо увагу, що породжена судовими рішеннями правова невизначеність підриває фінансову стабільність”, – повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.

Національний банк заявив, що запропонує Раді з фінансової стабільності звернутись до Ради національної безпеки та оборони України, Кабінету Міністрів України з приводу подібних судових практик, що завдають шкоди міжнародному іміджу України.

“Міжнародні партнери України неодноразово наголошували, що націоналізація Приватбанку була важливим кроком для забезпечення фінансової стабільності. Рішення про виведення неплатоспроможного Приватбанку за участю держави ухвалювалося відповідно до норм чинного законодавства, було підтримане РНБО та урядом України з метою забезпечення фінансової стабільності та збереження коштів громадян”, – зазначила перший заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова.

Прямий ефір