Сторони по-різному розставляють пріоритети у реалізації Мінських угод, – Сайдік

uatv
19.01.2020
Фото Укрінформ-UATV

Реалізовуючи Мінські домовленості, потрібно у першу чергу виконати безпековий блок, а після цього братися за політичний.

На цьому наголосив австрійський дипломат Мартін Сайдік в інтерв’ю виданню Die Presse, повідомляє Укрінформ. Сайдік з 2015 по 2019 рік був спеціальним представником голови ОБСЄ в Україні і в Тристоронній контактній групі (ТКГ).

“З погляду структури (Мінських домовленостей – ред.) – все логічно. Перемир’я, відведення важкого озброєння, розведення сил. Особливий статус в межах української децентралізації, амністія. Сторони по-різному розставляють свої пріоритети. Якщо ви прочитаєте домовленості, то побачите, що політичні кроки потрібно робити лише після безпекових“, – зазначив Мартін Сайдік.

Дипломат додав, що у 2015 році, коли він став спецпредставником ОБСЄ, паралельно з безпековими сторони обговорювали політичні питання. Проте, на його думку, це було “важливою поступкою з українського боку”.

Але пізніше російська сторона висунула також вимогу про надання автономії ОРДЛО, зазначив Сайдік.

Він спростував поширювану Кремлем тезу, що нібито Україна й ОРДЛО проводять переговори у Мінську.

“В Росії це представляють саме так. Але це не відповідає дійсності”, – зазначив дипломат.

Сайдік наголосив, що усі рішення приймала виключно Тристороння контактна група у складі представників України, Росії та ОБСЄ, а не робочі підгрупи.

Також австрійський дипломат додав, що на початку роботи на посаді спецпредставника голови ОБСЄ в Україні й ТКГ мав надію на вирішення конфлікту політичним шляхом. Проте потім він зрозумів, що “це була ілюзія”. Проте Сайдік вважає, що конфлікт можна врегулювати, а “Мінські домовленості були б ефективним засобом для цього”.

Нагадаємо, у Мінську українська сторона запропонувала створити додаткову підгрупу з питань кордону.

Джерело Укрінформ
дата 19.01.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×