До сторіччя ЗУНР у Львові реконструктори відтворять події 1918 року

1 листопада 1918 року українці встановили свою владу у Львові, щоб не допустити перехід міста під контроль поляків

uatv
22.10.2018

Фото прес-служби Львівської ОДА

Реконструктори в одностроях Української Галицької армії відтворять у Львові події 1 листопада 1918 року. Про це передає прес-служба Львівської ОДА.

В цей день сто років тому українські вояки у Львові зайняли всі адмінбудівлі та військові склади, щоб не допустити перехід міста під контроль поляків.

“Під час реконструкції, роздаватимемо Відозву Української Національної Ради до мешканців Галичини, про проголошення Західноукраїнської Народної Республіки, як це робили у 1918 році. Формуватимемо патрулі, що рушать від вулиці Винниченка до міської ратуші, по проспекту Свободи і проспекту Шевченка. Патрулі роздаватимуть інформаційні листівки, адже в ті часи це було основним способом пропаганди”, – розповів керівник Товариства пошуку жертв війни “Пам’ять” Любомир Горбач.

До відтворення подій 1918 року реконструктори залучать також техніку тих часів, зокрема, вантажівку та бронеавтомобіль.

“У реконструкції боїв використовуватимемо вантажівку фірми SEAT і бронеавтомобіль “Фіат”. Таку техніку використовували на території Галичини вояками УГА під час українсько- польської війни. Це стовідсотково відтворені копії по знімках тих часів”, – наголосив Любомир Горбач.

Нагадаємо, що у Львові запровадили ювілейну медаль з нагоди 100-річчя ЗУНР.

Джерело UATV
дата 22.10.2018
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV