Стан здоров’я Марченка погіршується, – Денісова

uatv
26.05.2021
Фото Telegram Людмила Денісова

Стан здоров’я українця Олександра Марченка, якого незаконно засудили до 10 років відбування покарання за сфальсифікованою справою за нібито шпигунство, погіршується через неотримання життєво необхідних ліків.

Про це в Telegram повідомила омбудсмен Людмила Денісова, інформує UATV.

За її словами, Марченко потребує гормональної терапії, яку йому було призначено після видалення щитоподібної залози. Попри те, що рідні та адвокати передають необхідні медпрепарати, адміністрація виправної установи українцю їх не надає.

“Протягом місяця, що він перебуває в “ФКУ ИК-14 УФСИН России по Краснодарскому краю”, йому не було здійснено кваліфікований медогляд. Ненадання належної медичної допомоги Олександру вже призвело до значного погіршення стану здоров’я. Та ситуація може ускладнитися, адже попри його погане самопочуття, він двічі поміщався у штрафний ізолятор – загалом на термін 15 діб”, – пише Денісова.

За словами омбудсмена, такі дії керівництва виправної колонії розцінюються як катування або нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження та є прямим порушенням статті 3 Конвенції та пункту 22 Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими, схвалених Економічною і соціальною радами ООН.

Людмила Денісова звернулася до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою вжити невідкладних заходів для відновлення порушених прав Олександра Марченка – провести повне медичне обстеження, надати відповідний комплекс лікування, сприяти в отриманні необхідних медпрепаратів, а також перевірити правомірність поміщення його у ШІЗО.

Також вона закликала міжнародну спільноту посилити тиск на РФ, аби змусити виконувати норми міжнародного права та негайно звільнити усіх бранців Кремля.

Читайте також: Стан здоров’я українського політв’язня Газієва критичний, – Денісова

Раніше Денісова вимагала від Москалькової забезпечити медобстеження 11 політв’язнів.

Джерело UATV
дата26.05.2021
категорії Бранці Кремля
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×