Стан здоров’я бранця Кремля Приходька критично погіршився, – Денісова

uatv
23.11.2020
Фото Крим. Реалії

Стан здоров’я українського політв’язня, кримського активіста Олега Приходька, який незаконно утримується в слідчому ізоляторі №1 в Ростові-на-Дону, критично погіршився.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова в Telegram, інформує UATV.

За її словами, Приходьку, який має хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, сечостатевої системи, а також глибоке стійке двостороннє порушення слуху та зору, керівництво СІЗО не забезпечує право на отримання належної медичної допомоги.

“Через різке зниження слуху Олег Приходько позбавлений права на справедливий суд та ефективний засіб юридичного захисту, а неодноразові звернення його адвоката до суду з клопотанням про проведення кваліфікованого медичного обстеження та лікування залишилися без уваги”, – пише Денісова.

Окрім цього, кримського активіста утримують у погано освітленій камері, без належної вентиляції, з недотриманням норми санітарної площі на одну людину та у повній антисанітарії – наявні щури, таргани та комахи.

Читайте також: Україна передала Хайді Грау списки незаконно утримуваних осіб, – президент 

“Відповідно до положень Конвенції про захист прав людини і основних свобод, такі факти порушення прав прирівнюються до катувань і нелюдського поводження та становлять пряму загрозу життю й здоров’ю Олега Приходька”, – зазначає уповноважена Верховної Ради з прав людини.

Людмила Денісова вимагає вжити невідкладних заходів для відновлення прав громадянина України, зокрема терміново провести кваліфікований медичний огляд, забезпечити належні умови відповідно до Мінімальних стандартних правил ООН щодо поводження з в’язнями.

Раніше повідомлялося, що фігуранта “справи Хізб ут-Тахрір” Теймура Абдуллаєва, якого незаконно утримують у колонії Башкортостану, з високою температурою, слабкістю та задушливим кашлем безпідставно помістили у штрафний ізолятор.

Джерело UATV
дата 23.11.2020
категорії Бранці Кремля
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×