Стан Великої ханської мечеті в окупованому Криму – критичний, – Аблялімова

uatv
13.12.2019
Скрін UATV

Окупаційна влада в Криму продовжує проводити незаконні археологічні дослідження, вивозити цінні музейні експонати, проводити перебудови і так звану реставрацію. Не припиняється і руйнування Ханського палацу в Бахчисараї. Сьогодні стан Великої ханської мечеті можна розцінювати як критичний.

Про це журналістам UATV розповіла екскерівник Бахчисарайського історико-культурного заповідника, координатор проєктів ГО “Кримський інститут стратегічних досліджень” Ельміра Аблялімова.

“Нагадаю, що Ханський палац – це комплекс будівель. Перше, з чого почала російська окупаційна влада – це з реставрації Великої ханської мечеті – одного з найстаріших об’єктів, – розповіла експерт. – У 2017 році, восени, коли в Криму спостерігається велика вологість, вони зняли покрівлю мечеті. Будівля повністю промокла. Під загрозою опинився розпис, оскільки відпадає штукатурка. Крім того, історичне покриття покрівлі замінили, застосувавши сучасні матеріали. Тобто, ми втратили автентичність цього об’єкта. На сьогоднішній день стан Великої ханської мечеті критичний”.

За словами Ельміри Аблялімової, “реставрація” досі не закінчена. Та незважаючи на це, “реставратори” приступили до другого об’єкта комплексу: головного корпусу.

“Уже встановлено величезний металевий каркас, який, на думку проєктантів, захищає головний корпус від потрапляння опадів. На мій погляд, це від проникнення вологи ніяк не захистить. Ситуація залишається дуже тривожною. На жаль, навіть заміна підрядника, який має певний досвід у реставрації, не нівелює проблему: втрату автентичності об’єкта”.

Нагадаємо, 90 пам’яток археології в окупованому Криму знищено через будівництво траси.

Телеверсію інтерв’ю з Ельмірою Аблялімовою дивіться на UATV у програмі “Лицом к лицу” 14 грудня о 15:00.

Джерело UATV
дата 13.12.2019
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×