Стан політв’язня Еміра-Усеїна Куку погіршується, – КримSOS

Правозахисники заявили, що лікарі у СІЗО фактично намагаються вбивати бранця Кремля

uatv
16.07.2018

Фото Укрінформ-UATV

Стан здоров’я незаконно ув’язненого у Росії кримського правозахисника Еміра-Усеїна Куку, який голодує вже 20-й день, погіршується.

Про це повідомила співзасновниця і координаторка ГО КримSOS Таміла Ташева, передає Український кризовий медіа–центр.

Зараз політв’язень перебуває у СІЗО у Ростові-на-Дону.

“Стан здоров’я дійсно погіршується. Йому дуже необхідні ін’єкції глюкози. Але лікар говорить, що, якщо він буде це робити, – це порушуватиме голодування. Дуже важливо донести до Емір-Усеїна та до цих так званих лікарів, – не тільки у СІЗО, але й у міжрегіональній лікарні для ув’язнених, що ми слідкуємо. Дуже важливо, щоб такі поважні організації, як Amnesty International звернули на це увагу, тому що вони фактично намагаються його вбивати”, – заявила Таміла Ташева.

Також вона нагадала, що окрім Еміра-Усеїна Куку голодують інші українські політв’язні. Серед них – Олег Сенцов та Володимир Балух.

“Ми констатуємо їхній важкий стан. Ми всі розуміємо, що цей відлік може закінчуватися у будь-який момент і цим закінчиться життя людини”, – зазначив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

Нагадаємо, Еміра-Усеїна Куку затримали у лютому 2016 року під час масових обшуків і арештів у Криму. Пізніше, у липні 2016 року, його помістили у спецблок СІЗО як “небезпечного підслідного”. Потім політв’язня звинуватили у підготовці до “насильницького захоплення влади”. До того, бранець Кремля активно займався правозахисною діяльністю, повідомляв про випадки політично мотивованих насильницьких зникнень в окупованому Криму.

26 червня стало відомо, що Емір-Усеїн Куку оголосив голодування, “поки не вирішиться питання звільненням політв’язнів у російських в’язницях, виправних колоніях, у кількості 70 осіб“.

Джерело UATV
дата 16.07.2018
категорії Крим
поділитися
Топ новин на UA|TV